Binance, Avrupa’daki Vadeli İşlemleri Sona Erdirecek

Büyük kripto para borsası Binance Cuma günü yaptığı açıklamada, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin baskısı arttıkça platformun son hamlesi olarak Avrupa genelinde vadeli işlem ve türev ürün tekliflerini azaltacağını söyledi.

Borsa web sitesinde yaptığı açıklamada, Almanya, İtalya ve Hollanda’daki Binance kullanıcılarının hemen geçerli olmak üzere yeni vadeli işlem veya türev ürün hesapları açamayacaklarını söyledi.

Tüketicinin korunması ve kripto borsalarındaki kara para aklama kontrollerinin standardı konusunda giderek daha fazla endişelenen, İngiltere, Almanya, Hong Kong ve İtalya dahil olmak üzere dünya çapında bir dizi düzenleyici, son haftalarda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Binance üzerindeki baskıyı artırdı. İşlem hacimlerine göre en büyük borsalar.

Borsa Twitter’da “Avrupa bölgesi Binance için çok önemli bir pazar ve sektör için olumlu bir işaret olan kripto düzenlemelerini uyumlu hale getirmek için proaktif adımlar atıyor” dedi .

“Yerel düzeydeki birçok düzenleyicinin kripto konusunda kendi pozisyonlarına sahip olabileceğini anlıyoruz ve yerel gereksinimler konusunda yapıcı bir diyaloga girme fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Binance, üç ülkedeki kullanıcıların daha sonra açıklanacak bir tarihten itibaren açık türev pozisyonlarını kapatmak için 90 günleri olacağını söyledi.

Almanya’nın düzenleyicisi BaFin, Binance’in hareketi hakkında yorum yapmayı reddetti.

Düzenleyici Baskısı

Binance’in Avrupa’daki türevlerden çıkışı, artan düzenleyici baskının ardından belirli kripto ürünlerinden son çıkışıdır.

Malezya’nın menkul kıymetler düzenleyicisi, Cuma günü Binance’i ülkede yasadışı bir şekilde dijital varlık borsası işlettiği için kınayan en son bekçi oldu .

Binance’in Avrupa’daki türev işinin ne kadar büyük olduğu hemen belli değildi, ancak İngiliz araştırmacı CryptoCompare Haziran ayında, bir önceki aya göre yaklaşık %30 düşüşle 1,7 trilyon dolarlık hacimle en büyük türev borsası olduğunu söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu hafta düzenleyicilerle ilişkileri geliştirmek istediğini ve borsanın onların onayını arayacağını ve bölgesel merkez kuracağını söyledi.