3AC’den Su Zhu, Kriptodaki Boğa Piyasasının Kesinlikle Bitmediğini Söylüyor

Su Zhu, boğa piyasasının hala gidecek yeri olduğunu söylüyor. En son Uncommon Core podcast’inde, Three Arrows Capital CEO’su ve kurucu ortağı, yenilik eğiliminin mevcut piyasa duyarlılığını etkilediğini savundu.

Kripto alanının en iyi tüccarlarından ve yatırımcılarından biri olan Su Zhu, boğa piyasasının henüz bitmediğini düşünüyor.

Zhu’nun kripto araştırmacısı Hasu ile birlikte ev sahipliği yaptığı en son Uncommon Core podcast’i hakkında konuşan, boğa koşusunun “kesinlikle bitmediğini” düşündüğünü söyledi. Bitcoin ve diğer varlıkların Mayıs ayında derin bir düşüş yaşamasından bu yana olumsuz duygularla karakterize edilen piyasanın mevcut durumundan yakınlık yanlılığının sorumlu olduğunu iddia etti.

Zhu, 19 Mayıs kazasını kabul etti ve Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurması ve Çin’in devam eden madencilik baskısı gibi dikkate değer olayların, yatırımcıların kar elde etmeye başlaması için bir dönüm noktası oluşturduğunu belirtti. Daha sonra, sağlıklı benimseme işaretleri olarak kilitlenen günlük işlem hacmi, aktif adresler ve yıllık toplam değer gibi temel metriklere dikkat çekti. Zhu, “İnsanlar uzaklaştırmakta zorlanıyor” dedi. “Bu madeni paraların bazıları dokuz ay boyunca art arda yükseldi, bu yüzden geri çekilmenin çok acımasız olmasına rağmen, mutlaka tüm pazarın bittiğinin bir işareti olmadığını düşünüyorum.”

Son Goldman Sachs raporunun, kurumsal müşterilerin hem Bitcoin hem de Ethereum’a artan ilgisini vurguladığını ekledi. Yatırım bankası, mevcut Bitcoin ürünlerine ek olarak bu yaz ETH vadeli işlemleri sunmaya hazırlanıyor. Zhu, bu tür gelişmelerin kripto varlıklarına kurumsal ilginin bir işareti olduğunu söyledi.

Zhu, kripto topluluğunda bir tür kült figür. Bu yıl, 2018’de olduğu gibi sürekli bir ayı piyasasına girmeden, teorik olarak piyasanın yıllar boyunca istikrarlı bir şekilde yükseldiğini görecek bir fenomen olan bir kripto “süper döngüsü” anlatısını zorlamasıyla tanındı. Zhu, kripto devam eden ana akım benimseme ile beslenen bir süper döngünün başlangıcını yaşıyor.

Zhu’nun yatırım fonu Three Arrows Capital, Grayscale’in Bitcoin Trust’ında 1 milyar dolardan fazla tutara sahip. Ethereum ve Polkadot gibi diğer Katman 1 zincirlerine, fonlara, kripto şirketlerine ve çeşitli DeFi uygulamalarına da yatırım yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir