ABD Senatörleri Kripto Para Birimlerini Regüle Etmek ve Önlemleri Arttırmak İçin Çağrıda Bulunuyor

İki ABD senatörü, milletvekillerini fidye yazılımı saldırılarıyla mücadele etmek için kripto para birimi işlemlerinin nasıl izleneceği de dahil olmak üzere kripto para birimlerini düzenlemeye yönelik önlemleri artırmaya çağırdı. Bir senatör, “Ülkede veya dünyada kripto para biriminin nasıl izleneceğini çözemedik” dedi ve “Burada daha iyi bir iş yapmalıyız” dedi.

İstihbarat Komitesindeki iki senatör, NBC News Sunday ile yaptığı röportajda, hükümetin kripto para birimini içeren büyüyen bir fidye yazılımı sorunuyla mücadele çabalarından bahsetti.

Senatör Roy Blunt, kendisinin ve Senatör Tom Carper’ın fidye yazılımı saldırılarını zorunlu hale getirme çabalarına öncülük ettiğini hatırlattı. Ancak, “çok fazla geri çekilme olduğunu” çünkü “Kimse saldırıya uğradığını bildirmek istemedi” dedi.

“Bu, neredeyse on yıldır sürdürdüğümüz bir kavgaydı. Ve bunun üstesinden gelmenin tek yolu, sorunun ne kadar yaygın olduğunu bilmek, bir model geliştirmeye çalışmaktır.” Kripto para biriminin “tüm sistemin perde arkasında” olmasına izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Senatör şunları ekledi:

Ülkemizde çok fazla nakit gereksinimimiz var ama ne ülkede ne de dünyada kripto para birimini nasıl takip edeceğimizi çözemedik… Burada daha iyi bir iş yapmalıyız.”

“İnsanlar neredeyse her zaman fidye öderler. Çok az çözüm var ve fidye yazılımını izleyemezsiniz , şu anda tercih edilen fidye ödemesi kriptodur” diye vurguladı.

Başka bir senatör Mark Warner da fidye yazılımlarında kripto para kullanımı hakkında yorum yaptı. Dedi ki: “Dağıtılmış defter teknolojisinden bazı iyi şeyler çıktı, ancak şimdi bazı karanlık yanları, zorlukları görüyoruz ve bu yüzden şeffaflığa daha fazla odaklanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir