Amazon, Kripto Para Birimi Desteği Söylentilerini Reddetti

Amazon’un satın alımlar için Bitcoin’i kabul etmeye başladığına dair söylentiler, Mayıs ayından bu yana kripto piyasaları için en iyi günlerden biri için bir katalizör oldu. Çevrimiçi dev, o zamandan beri bu söylentileri reddetti ve Bitcoin’in son saatte %7 düşmesine neden oldu.

Yanlış Söylentiler

Amazon’un kripto ödemelerini kabul etmeye hazırlandığı söylentisinin ardından piyasa keskin bir yükseliş gördü. Online perakende devinin blockchain teknolojisine yönelik son zamanlardaki ilgisi, blockchain teknolojisi ile ilgili son iş ilanlarının gösterdiği gibi meşru olmaktan daha fazlası olsa da, bu özel söylenti değildi.

BTC son haftalardaki en iyi günlerinden birini yaşarken, önde gelen kripto para birimi Amazon’un güncellemesinin ardından hafif bir düzeltme gördü. Sadece 40.000 doları kıran fiyat 38.000 doların altına düştü.

Ücretsiz bir Londra gazetesi olan City AM tarafından bildirildiği ve yayın tarafından alıntılanan kaynakların anonim olduğu için söylentilerin şüpheli kaldığı konusunda uyardı. Görünüşe göre piyasa, geriye dönüp bakıldığında çok olası olmayan bir olay dönüşüne tepki vermek için çok hızlıydı. Amazon kripto para desteğini duyurursa, City AM’nin hikayeyi kırma şansı zayıf.

Söylenti, Amazon’un yalnızca Bitcoin ve Ethereum’u bir ödeme seçeneği olarak değil, aynı zamanda daha az kullanımları nedeniyle şu anda daha az gerçekçi görünen iki seçenek olan Bitcoin Cash ve Cardano’yu da kabul etmeye hazırlandığını iddia etti. Aşağıdaki fiyat hareketi henüz keskin bir geri çekilme görmedi, bu da Amazon haberlerinin son fiyat hareketine katkıda bulunan tek faktör olmadığını gösteriyor. Hafta sonu boyunca, hem Bitcoin hem de Ethereum, iki aylık bir konsolidasyon döneminden sonra olumlu bir geri dönüş gördü.