Ark Invest CEO’su Bitcoin’deki 500 Bin Dolarlık Fiyat Tahminini Koruyor

Ark Yatırım Yönetimi’nin (Ark Invest) CEO’su Cathie Wood, hala bitcoin fiyatının 500 bin dolar olacağını tahmin ediyor. Tüm göstergelerin “teslim alma aşamasında olduğumuzu gösterdiğini, bu da varlık ne olursa olsun satın almak için gerçekten harika bir zaman olduğunu” söylüyor.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda, mevcut Bitcoin piyasası ve kripto para biriminin fiyatının nereye yükseleceği konusundaki tahminini paylaştı.

Wood daha önce Bitcoin fiyatının 500.000 $ ‘a yükseleceğini tahmin etmişti. Mevcut piyasa türbülansı ve geniş bir kripto para yelpazesindeki satışlarla birlikte, hala tahminine uygun olup olmadığı soruldu.

Firmasının kripto analisti tarafından yapılan çalışmaya atıfta bulunan Wood, “Evet Halen inanıyoruz” Dedi ve şunlarıda ekledi:

“Bununla birlikte burada değişen tek şey özellikle Bitcoin ile ilgili çevresel kaygılar, Elon Musk gibi insanların çekilip ‘Woah, bunu anladığımdan emin olmama izin ver’ demesine neden oldu.”

Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, geçtiğimiz günlerde çevresel kaygılar nedeniyle ödemeler için bitcoin kabul etmeyi askıya aldığını duyurdu. Ancak Musk, Tesla’nın bitcoinlerini satmadığını doğruladı. Bu hafta bitcoin fiyatı düştüğünde Musk, Tesla’nın bitcoinlerini satmayacağını öne süren elmas el emojilerini tweetledi.

Wood, Musk gibi bazı insanların çevresel kaygılarına atıfta bulunarak şu açıklamayı yaptı: “Bunun bile değişeceğine inanıyoruz, çünkü her şeyden önce şu anda yenilenebilir enerji ve hidroelektrik enerjiyle çıkarılan bitcoin yüzdesi oldukça önemli. Çin’de yenilenebilir enerjide % 50’nin üzerinde olduğunu düşünüyorum.” Ayrıca, Ark Invest’in Square Inc. ile birlikte yazdığı ve “Bitcoin’in bol ve temiz bir enerji geleceğinin anahtarı olduğunu” savunan bir makaleye atıfta bulundu. Ark, bu hafta ayrıca Bitcoin madenciliğinin çevre için net bir pozitif olabileceğini savundu .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir