Ark Investment kurucusu, Bitcoin’i Kapatmanın İmkansız Olduğunu Söylüyor

Bitcoin’i yasaklamak için yapılan birçok çaba, en büyük kripto para biriminin bu yılın başlarında 1 trilyon dolarlık bir varlık olmasını engelleyemedi.

Bitcoin ( BTC ), dünya çapındaki düzenleyicilerin incelemesine dahada giriyor, Ark Investment kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, düzenleyicilerin dünyanın en büyük kripto para birimini kapatamayacağından emin.

Wood , Perşembe günü Bloomberg’in bildirdiğine göre Bitcoin’in ” yolun başında olduğunu ve onu kapatmanın imkansız olacağını” söyledi. CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında, küresel düzenleyiciler sektör tarafından sağlanan fırsatları kaçırma korkusu nedeniyle kripto para birimlerine karşı “zamanla biraz daha dostça davranacaklar” dedi.

Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’deki Bitcoin’e yönelik son düzenleyici baskı, Bitcoin pazarlarında bir düşüşe katkıda bulundu, ancak Bitcoin alımlarını duraklatan kurumlar için birincil tetikleyici, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından artan madencilikle ilgili çevresel endişeler olduğunu söyledi.

Bu ayın başlarında Musk , “Bitcoin madenciliği ve işlemleri, özellikle kömür için hızla artan fosil yakıt kullanımı” nedeniyle Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC varlıklarını terk edebileceğini ima etti .

Wood, Kuzey Amerika’daki madencilerin Bitcoin madenciliği için yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik vermeye istekli olduklarını belirterek, “Çözümün yarısı sorunu anlamaktır” dedi. Bu, “konuyu tam anlamıyla rahatlatacak ve aksi takdirde bunun ötesinde gerçekleşecek olan yenilenebilir enerjilerin benimsenmesinde bir hızlanmayı teşvik edecek” dedi. Daha önce bir Ark Investment raporu, Bitcoin madenciliğinin güneş enerjisine yatırım yapabileceğini ve yenilenebilir enerjiyi artırabileceğini vurguladı .

Wood’un yorumları, Bitcoin Çarşamba günü fiyat işaretine geri döndükten sonra 40.000 doların üzerinde tutunamadığı için geldi . Yayınlanma zamanında Bitcoin, gün içinde %8’in üzerinde düşüşle 36.000 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir