Bank of America, Bazı Müşteriler İçin Bitcoin Vadeli İşlem Ticaretini Onayladı

Amerika’nın en büyük ikinci bankası Bank of America, anonimlik koşuluyla konuşan konuyla ilgili bilgisi olan iki kişiye göre, bazı müşteriler için bitcoin vadeli işlemlerinin ticaretini onayladı.

Çoğu kurum gibi, ABD bankası da kripto sektörüne yaklaşımında muhafazakardı, ancak vadeli işlemlerde işlem yapmak için gereken büyük miktarda marj nedeniyle, bazı müşterilerin bu pazara erişmesine izin veriyor. Diğer kaynak, bazı müşterilerin bitcoin vadeli işlemleri için ticaret yapma sürecinde olduğunu ve bir veya iki tanesinin zaten yayına girmiş olabileceğini söyledi.

Bir dizi yatırım bankasının müşterilerin kripto ürünlerine yatırım yapmasına izin verdiği bildiriliyor. Goldman Sachs, üç yıllık bir aradan sonra kripto para birimi alım satım masasını yeniden başlatma planlarını doğruladı. Mayıs ayında Goldman Sachs, Cumberland DRW’yi ticaret ortağı olarak kullanarak Chicago Mercantile Exchange (CME) Group aracılığıyla blok işlemlerinde bitcoin vadeli işlemleri alıp satmaya başladı.

Kaynaklardan birine göre Bank of America ayrıca CME vadeli işlemlerini de kullanacak. Bu ayın başlarında Charlotte, NC merkezli bankanın kripto para birimleri ve ilgili teknolojileri araştırmaya adanmış bir ekip oluşturduğu ortaya çıktı. 2018’de Bank of America, finansal danışmanların ve müşterilerin bitcoin ile ilgili yatırımlarda alım satım yapmasını engelledi, ancak bu şimdi değişti.

CME bitcoin vadeli işlemleri ilk olarak 2017’de piyasaya sürüldü. Mayıs ayında CME , bitcoin’in fiyat artışından yararlanmak amacıyla “Mikro Bitcoin” vadeli işlem ürünlerini piyasaya sürdü.  Bu yılın başlarında CME kurumsal katılımın devam ettiğini gösteren en büyük bitcoin vadeli işlem platformları listesinde birinci sırayı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir