Barclays ve Santander’den Sonra İngiltere Bankası Natwest, Binance’e Yapılan Ödemeleri Engelledi

İngiltere’de büyük bir banka olan Natwest, kripto borsası Binance’e yapılan ödemeleri engelledi. Natwest’in kararı, diğer iki büyük İngiliz bankası – Barclays ve Santander – Binance’e fon transferlerini engellemek için benzer bir hamle yaptıktan sonra geldi. Bankalar, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından kripto para birimi değişimiyle ilgili bir uyarıya yanıt olarak harekete geçti.

İngiliz bankası Natwest’in (NWG.L), Birleşik Krallık’ta kripto para borsası Binance’e yapılan ödemeleri bloke eden en son finans kurumu olduğu bildiriliyor. 2020 yıllık raporuna göre Natwest Group, Birleşik Krallık ve İrlanda’da 19 milyon müşterisiyle Birleşik Krallık’taki en büyük ticari ve ticari bankadır.

Bir Natwest sözcüsü , bankanın özellikle sosyal medya web siteleri aracılığıyla perakende ve işletme bankacılığı genelinde müşterileri hedefleyen yüksek düzeyde kripto para yatırım dolandırıcılığı gördüğünü açıkladı .

“Müşterilerimizi bu platformları kullanan suçlulardan korumak için, bir müşterinin kripto para birimi borsalarına gönderebileceği maksimum günlük miktarı geçici olarak azaltıyoruz ve özellikle önemli seviyelerde kripto para birimi varlık şirketlerine yapılan ödemeleri bloke ediyoruz. Müşterilerimiz için dolandırıcılıkla ilgili zarar görmelerini istemiyoruz ” dedi sözcü ve şunlarıda ekledi :

“Müşterilerimiz kripto paraları ödeme şekli olarak kabul etmeye devam edebilecek.”

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), 26 Haziran’da Binance hakkında kripto borsasının düzenlenmiş faaliyetlerde bulunmasına izin verilmediğini belirten bir uyarı yayınladı.

FCA’nın uyarısının ardından Barclays , müşterilerin Binance’e para göndermesini durdurdu. Santander Bank da aynı şeyi yaptı ve kripto borsasına yapılan ödemeleri engelledi.

Binance, SEPA banka transferleri ve hizmet sağlayıcıları aracılığıyla GBP çekme ve EUR yatırma işlemlerini askıya aldı Faster Payments ve Clear Junction, kripto borsası için ödemeleri işlemeyi durdurdu.

FCA’nın yanı sıra, Hong Kong , Litvanya , İtalya , Tayland, Cayman Adaları ve Japonya’daki düzenleyiciler de dahil olmak üzere, giderek artan sayıda düzenleyici Binance’e karşı uyarılar yayınladı.