Bill Gurley, Ethereum’u Bitcoin’e Tercih Ediyor

Girişim kapitalisti Bill Gurley, “Ethereum kalabalığının argümanları tarafından sallandığı için” ETH’de kişisel bir pozisyon aldı. “Kriptoya yatırım yapacaksanız oynamanın daha akıllı yolu” olduğunu açıkladı.

San Francisco, California’da bir Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi olan Benchmark’ın genel ortağı Bill Gurley, geçen hafta Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto para birimi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Doğrudan listelemelere odaklandığı ve kripto para birimleri hakkında okumaya biraz zaman ayırdığı bu yılın Nisan ayına kadar konuya fazla zaman ayırmadığı için kriptoya geç kaldığını kabul ederek başladı. Gurley paylaştı:

Ethereum kalabalığının argümanlarından etkilendiğimi söylemeliyim. Ve böylece, kişisel bir pozisyon aldım.”

O ETH’ye ne kadar yatırım yaptığını açıklamadan, risk sermayesi yatırım kişisel değil onun firması için olduğunu vurguladı.

“Ethereum kalabalığı tarafından sallandım” diye tekrarladı. “Müdahil olan taraf çok daha pragmatik görünüyor. Değişikliklere açık görünüyorlar ve temelde, ücretleri düşüreceğini ve çok faydalı olacağını düşündüğüm birkaç değişiklik yapıyorlar. Geliştirici topluluğu açıkça ethereum kampında.”

Gurley, maksimalist olmadığını ve herkesin kriptoya maruz kalması gerektiğini tartışmadığını açıkladı. Ayrıca, yakın zamanda gelirinin yarısından fazlasının kripto para biriminden ve kripto gelirinin %62’sinin dogecoin’den (DOGE) geldiğini söyleyen Robinhood ticaret platformu hakkında yorum yaptı . Risk sermayedarı, bunun sağlam bir iş modeli olmadığını söyleyerek Robinhood’u bir yatırım platformundan çok bir kumarhane olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.