Binance CEO’su, Borsanın Regülasyon Sorunlarını Ele Aldı

Açık mektupta Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın kaydettiği düzenleyici ilerlemeyi, daha fazla uyum için planlarını ve dünya çapındaki yetkililerle işbirliği yapma isteğini özetledi.

Binance CEO’su Kripto Düzenlemesini Memnun Etti

Binance CEO’su, borsanın düzenleyici sorunlarını tartışan bir not yayınladı. 

Halk arasında “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao, uygulamalarıyla ilgili son düzenleyici uyarı dalgasının ardından borsayı çevreleyen belirsizliğe değinen Salı günü bir blog yazısı kaleme aldı. 

Notta Zhao, daha fazla düzenlemenin “bir endüstrinin olgunlaştığına dair olumlu işaretler” olduğunu ve uygun bir çerçeve oluşturmanın daha geniş çapta benimsemeye yardımcı olacağını söyledi.

Binance ekibinin “her zaman her şeyi tam olarak doğru yapmadığını” kabul ederek “uyumluluğun bir yolculuk olduğunu” ekledi.

ABD, İngiltere, Singapur, Tayland, Japonya ve Cayman Adaları da dahil olmak üzere birçok ülke son aylarda değişimle ilgili endişelerini dile getirdi. 

Dün, İngiltere bankası Barclays, Finansal Davranış Otoritesi şirket hakkında bir uyarı yayınladıktan sonra Binance’e kredi ve banka kartı ödemelerini kısıtladı. Binance daha sonra Avrupalı ​​kullanıcılar için popüler bir fiat olan SEPA ödemelerini devre dışı bıraktı. 

İç Gelir Servisi ve Adalet Bakanlığı da Binance aleyhine olası bir kara para aklama davasını araştırıyor. Diğer bazı düzenleyiciler, borsayı lisanssız çalışmakla suçladı. Ancak Zhao, suçlamaların yalnızca net olmayan kurallar nedeniyle ortaya çıktığını belirtti. 

Borsanın son birkaç yılda düzenleyici uyumluluğunu artırmak için attığı önemli adımların yanı sıra gelecek planlarını da listelemeye devam etti. Dedi ki:

“Düzenleyicilerle ortak olma taahhüdümüzü açıklığa kavuşturmayı ve yinelemeyi umuyoruz ve proaktif olarak daha fazla yeteneği işe alıyoruz, kullanıcılarımızı korumak için daha fazla sistem ve süreç devreye alıyoruz.” Zhao, firmanın kara para aklamayla mücadele yönetmeliklerine uyacağını, uyum ekibini büyüteceğini ve yerel yönetmeliklere uymak için operasyonları yerelleştireceğini taahhüt etti.