Brian Brooks Binance.US CEO’luğundan İstifa Etti

Brooks, Nisan ayı sonlarında Binance.US CEO’su olarak işe alındı , yani bu görevde sadece üç buçuk ay görev yaptı.

Bugün, istifa nedeni olarak “stratejik yön üzerindeki farklılıkları” gösterdi, ancak bu kafalardaki soru işaretini tam olarak gidermedi.

Binance ile çalışmasından önce Brooks, Trump yönetimi altındaki Para Birimi Denetçisi Ofisi’ne (OCC) başkanlık etmesiyle biliniyordu. Mayıs 2020 ile Ocak 2021 arasında bu rolde görev yaptı. Brooks, kripto yanlısı duruşuyla tanındı; özellikle, görev süresi boyunca bankaların stablecoin’lerle çalışmasına izin verdi.

Ayrıca, bu hükümet pozisyonunu almadan önce bir başka üst düzey kripto borsası olan Coinbase’de Baş Hukuk Görevlisi olarak görev yaptı.

Hızlı Personel Değişiklikleri

Brooks, Binance.US’a CEO olarak katılmadan önce, borsaya Catherine Coley başkanlık ediyordu. Coley, Binance.US’un Eylül 2019’da kurulmasından sonra kabaca bir buçuk yıl boyunca CEO olarak görev yaptı.

Bugünün haberi tesadüfen Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun firmanın sürekli olarak yeni bir CEO aradığını öne sürmesiyle geliyor. Görünen o ki bu iki olay birbiriyle bağlantılı değil.

Hızlı personel değişikliklerinin Binance eleştirmenlerine güven vermesi pek olası değil. Ancak Binance’in yerleşik doğası göz önüne alındığında, Brooks’un ayrılışı şirketi bozacak gibi görünmüyor.

Regülasyon Kapıda

Yakın zamanda Avrupa’da kanunlara uygun düzenlenen ETF başlatılmıştı ve büyük kurumsal firmalar için çalınma gibi risklerin olmadığı güvenli ve dijital olarak saklanabilen bir sistemi sundu. İlerleyen zamanlarda da Amerikan regülasyonuyla karşı karşıya kalabiliriz ancak genellikle regülasyon haberleri kısa vadeli düşüşlere neden olabilir ve bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Regülasyon geldikten sonra büyük şirketlerin güveni dahada artıcak Elon Musk etkisi gibi manüpülatif hareketlerden uzak teknik analizin daha doğru çalıştığı bir piyasaya adım atmış olacağız. Hem büyük firmalar hem de küçük yatırımcılar için regülasyonu olumlu bir haber olarak ele alabiliriz.