Büyük ChainSwap Saldırısında 8 Milyon Dolar Kaybedildi

ChainSwap yine başka bir hacklenme ile karşı karşıya kaldı.

Bir bilgisayar korsanı, dün gece merkezi olmayan borsanın akıllı sözleşme kodunda bir güvenlik açığı buldu. Onlara protokole erişme ve ChainSwap’ta bulunan coinleri diğer borsalar aracılığıyla satma yolu verdi. 

Wilder World’ün n3o’su olayın bir analizini yayınladı ve istismarın saldırganların adresine 20 milyon WILD jetonu basmasına izin verdiğini açıkladı.

Hacker’ın onları açık piyasada satması sonucunda birkaç jeton etkilendi ve değerleri düştü. Wilder World dışında Antimatter, Optionroom, Umbrellabank, Nord, Razor, Peri, Unido, Oro, Vortex, Blank, Unifarm ve diğer birçok proje olaydan zarar gördü. 

Saldırının yaklaşık 8 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Hacker’ın 1inch Exchange’de birden fazla takas gerçekleştirdiğini gösteren cüzdanlarından biri Etherscan’da görüntülenebilir . 

ChainSwap, çoklu zincirler için bir merkez görevi gören bir çapraz zincir köprüsüdür. Binance Smart Chain, Ethereum, Polygon ve Huobi Eco Chain’i destekler. Proje, Nisan ayında Alameda Research, CMS Holdings ve Rarestone Capital gibi büyük endüstri oyuncularını içeren bir finansman turunda 3 milyon dolar topladı. 

Saldırı , 2 Temmuz’da meydana gelen ve yaklaşık 800.000 $’lık kayıpla sonuçlanan başka bir ChainSwap açığını takip ediyor. Ekip, olayın ardından bir otopsi ve tazminat planı yayınladı, ancak dün geceki saldırının tam takibini henüz yayınlamadı. 

Birkaç proje dün gece Twitter’daki saldırıdan etkilendiğini duyurdu. Birçoğu, yatırımcıları yeni jetonlar basarak telafi etmeyi planladıkları için jeton sahiplerini jeton ticaretinden kaçınmaya çağıran duyurular yayınladı. ChainSwap ayrıca olay hakkında bir paylaşımda bulundu ve “istismarı araştırdığını” ve ASAP tokeni için likidite çektiğini doğruladı. Etkilenen sahiplerine yeni bir ASAP jetonunu airdroplayacağını da ekledi. ChainSwap daha sonra Ethereum’unu Binance Smart Chain köprüsüne dondurduğunu doğrulayan bir gönderi ile devam etti.  ASAP şu anda %13,3 düştü, ancak diğer birçok token çok daha sert vuruldu. Örneğin, Antimadde’nin MATTER’ı %68.8 azaldı. Diğer birçok jeton %30 veya daha fazla değer kaybetti.