Büyük Müzayede Evi Christie’s, Tahmini 6 Milyon Dolar Değerindeki Resim İçin Bitcoin’i Kabul Ediyor

İngiliz müzayede evi Christie’s, tahmini 6 milyon dolar değerindeki bir tablo için bitcoin ve eter kabul edecek. Tablonun parasını ödemek için kullanılan dijital cüzdan Coinbase, Fidelity, Gemini veya Paxos gibi onaylanmış bekçilerden birinde tutulmalıdır.

Christie’s’te Bitcoin ile Resimler İçin Ödeme

Dünyanın en büyük müzayede evlerinden biri olan Christie’s, Keith Haring’in önümüzdeki hafta Londra’da yapacağı “20/21.

Savaş sonrası ve Avrupa’daki Christie’s çağdaş sanat eş başkanı Katharine Arnold Reuters’e verdiği demeçte, tablonun “muhtemelen bilgisayarı kutlayan bir sanatçının gördüğümüz ilk örneği olduğunu” söyledi. “Apple Macintosh’un ilk piyasaya sezdiği 1984’tu. Yani gerçekten tarihin bir parçası.” Arnold şunlarıda ekledi:

Yani tam çekiç fiyatı ve alıcı primi için kripto para birimiyle ödeme potansiyeli, bunun mükemmel bir evlilik olduğunu hissettiren bir şeydi.

Tablonun tahmini değeri 3,9 milyon pound – 4,5 milyon pound (5,42 milyon dolar – 6,25 milyon dolar) olarak tahmin ediliyor.

İki kripto para birimi kabul edilecektir. Müzayede evinin internet sitesinde, birden fazla dijital cüzdandan kısmi ödeme yapılmasına izin ve edilmeyeceğine dikkat çekilen açıklamada, “Ether veya bitcoin ile ödeme, bu para biriminin Christie’s’e dijital cüzdan transferi yoluyla yapılmalıdır.” ifadesi yer alıyor.

Bununla birlikte, kullanılan dijital cüzdanın aşağıdaki emanetçilerden biriyle tutulması gerekir: Coinbase Custody Trust, Coinbase, Fidelity Digital Assets Services, Gemini Trust Company, Gemini Europe Ltd., Gemini Europe Services Ltd., Paxos Trust Company, Digivault Ltd., Ziglu Ltd., veya Archax Ltd.

Christie’nin vurguladığı gibi:

“Yalnızca bu platformlarda tutulan dijital cüzdanlardan gönderilen ödemeler bu lot satın alımına yatırılacaktır ve diğer borsalarda veya kendi kendine barındırılan cüzdanlarda barındırılan dijital cüzdanlardan yapılan ödemeleri kabul etmeyeceğiz.”