Çin’in Qinghai Eyaleti, Bitcoin Madencilik Operasyonlarını Kapatma Talimatı Verdi

Yetkililer tarafından Xinjiang bölgesindeki belirli Çinli madencilere kapanmaları söylendiğini belirten raporun ardından, Qinghai’deki başka bir kurum madencileri yakın zamanda yayınlanan bir hükümet talimatıyla operasyonları durdurmaları konusunda bilgilendirdi. Benzer şekilde, Qinghai Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Departmanı’nın belgesi, bitcoin madenciliği operasyonlarının bölgede faaliyet gösteremeyeceğini açıklıyor.

Pekin’in bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı yayılıyor gibi görünüyor. İki hafta önce, İç Moğolistan’dan gelen birkaç hesabın, bölgenin en iyi ekonomik planlayıcısının bölgedeki bitcoin madencilik tesislerinin işletilmesine karşı yeni kurallar ortaya çıkardığını belirtmesinden sonra başladı. İç Moğolistan’daki bitcoin madenciliği ile ilgili sorunların, kripto madenciliğine karşı ilk yaptırım önlemi olduğu ortaya çıktı.

Hükümetin İç Moğolistan’daki madencilik faaliyetlerini durdurma planlarını açıklayan raporlar Mart 2021’in ilk haftasında ortaya çıkmaya başladı.

Mayıs 2021’in sonunda, Sichuan Enerji Düzenleme Ofisi , bitcoin madenciliğinin etkilerini tartışmak için 2 Haziran’da bir toplantı düzenlemeyi planladı. Sichuan eyaletiyle ilgili bu rapordan bitcoin madenciliğini yasaklayan hiçbir rapor çıkmadı. 9 Haziran 2021 Çarşamba günü, bir rapor, Sincan’daki belirli bitcoin madencilerine kapatma talimatı verildiğini açıkladı .

Aynı gün, bölgesel raporlar , Çin’in Qinghai Eyaletinin, madencilik operasyonlarını derhal durdurmaları için operasyonlara talimat veren bitcoin madencilerine bir bildiri yayınladığını açıkladı.

Bildirim, Qinghai Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Departmanından kaynaklanmaktadır. İşletmelerin denetleneceğini, mevcut madencilik projelerinin askıya alınması gerektiğini ve hiçbir madencilik şirketinin eyalette sanal para birimi çıkarmasına izin verilmeyeceğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir