Çinli Firma, Kazakistan’da 100 Megawatt Bitcoin Çiftliği İnşa Etmek İçin 9 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Shenzhen merkezli Bit Mining, Kazakistan’da 100 MW’lık bir kripto madenciliği veri merkezi inşa etmeyi ve işletmeyi planlıyor. Proje, işletmeye bir dizi hizmet de sağlayacak olan iki yerel şirket ile ortaklaşa uygulanacak. Yatırımın toplam tutarı 9 milyon doları aşacak.
Bit Mining, bu hafta Kazakistanlı bir kuruluşla bağlayıcı bir yatırım dönem tablosuna girdiğini açıkladı. İki şirket, Orta Asya cumhuriyetinde yeni bir kripto madencilik tesisinin inşası için işbirliği yapacak. Çinli firma, yeni Kazakistan Madencilik Veri Merkezinde% 80 hisse payına sahip olacak, kalan% 20 ise yerel ortağına ait olacak.

Bitcoin çiftliği 20 MW’lık bir güç kapasitesiyle başlayacak ve tam olarak faaliyete geçtiğinde toplam 100 MW kapasiteye ulaşması bekleniyor. Bit Mining, ortak projeye 60 milyon Çin yuanı (yaklaşık 9.33 milyon $) yatırım yapacağını söyledi.
Çinli şirket ayrıca madencilik ekipmanı için biri ana ortağı, ikincisi ise Kazakistan’dan başka bir şirket ile olmak üzere iki servis anlaşması imzaladı . Yerinde cihaz barındırma, geniş bant ağ desteği, güvenlik izleme, sunucu yönetimi ve bakım dahil olmak üzere bir dizi ihtiyaç duyulan hizmetleri sağlayacaklar. Anlaşmalar 1 Temmuz 2021’de yürürlüğe girecek.

Bit Madencilik Para Basım İşini Küresel Olarak Genişletiyor

Eskiden 500.com olarak bilinen Bit Mining, bu yılın başlarından beri kripto madenciliği endüstrisinde hızlı bir genişlemeye başladı ve faaliyetleri artık kripto para birimi madenciliği, madencilik havuzu ve veri merkezi işlemlerini kapsıyor. Bit Mining, şu ana kadar yaklaşık 1.031.5 PH / s’lik maksimum hash oranı kapasitesine sahip bitcoin madenciliği cihazları kullandı. Toplam güç kapasitesi 435 MW olan üç hidroelektrik veri merkezine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir