Coinbase Banka Kartı Artık Apple Pay ile Çalışıyor

Entegrasyon, kripto borsasının ödül ağırlıklı harcama aracını ABD kullanıcılarının iPhone’larına getiriyor.

Kripto borsası Salı günü yaptığı açıklamada, Coinbase’in Visa banka kartının Apple Pay ve Google Pay ile senkronize edileceğini söyledi.

Ek olarak, Coinbase bir blog yazısında , bu hafta bekleme listelerine nakit geri ödemeli harcama ödül özellikleri sunmaya başlayacağını söyledi . Kart, ABD genelinde kullanılabilir (Hawaii hariç); 2019’da Avrupa pazarlarında ortaya çıkan bir varyasyon.

Banka kartı, kullanıcıların bitcoin  gibi kripto para birimi bakiyelerini satış noktasında itibari paraya dönüştürerek çalışır ve bu sayede herhangi bir kart kabul eden satıcıda esasen kripto ile ödeme yapmalarına olanak tanır. Özellikle, Stellar Lumens’de %4 ve bitcoin’de %1 ödül vaat ediyor. Çoğu banka kartının, kriptoyu bırakın, bir geri ödeme programı yoktur.

Ödeme devleri arasındaki rekabet artıyor

Mastercard ve Gemini, %3 bitcoin getirisi olan bir kripto kredi kartı çıkarmaya hazırlanıyor . Ve BlockFi’nin de çalışmalarında ödüllü bir kripto kredi kartı var. Bitcoin, çoğu kullanıcının kafasında bir değişim aracı değil, bir varlık olarak yerleştikçe, elverişsiz ABD vergi yasalarına rağmen harcama cazibeleri kripto ödemelerinde iğneyi hareket ettirebilir.

Coinbase Salı günü yaptığı açıklamada, onaylı kullanıcıların kartlarını Apple Pay ile hemen kullanmaya başlayabileceklerini söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir