Coinbase Vadeli İşlemler İçin Onay İstiyor

Borsa bugün Twitter’da Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’ne Vadeli İşlemler Komisyonu Tüccarı olarak kaydolduğunu belirtti.

Başvurunun durumu şu anda düzenleyici kuruluşun web sitesinde “beklemede” olarak listelenmiştir.

Daha önce, kurumsal satış başkanı Brett Tejpaul, şirketin tekliflerinin “türevler, vadeli işlemler, opsiyonlar, takaslar ve yapılandırılmış ürünler” içerebileceğini öne sürdü. Tejpaul bu açıklamayı kripto haber sitesi The Block ile yaptığı röportajda belirtti.

Binance, FTX, Huobi, Kraken ve BitMEX dahil olmak üzere birçok başka kripto borsası gelecekte benzer alım satım özellikleri sunuyor. Hal böyle olunca bu özellik şaşırtıcı gelmeyebilir.

Yatırımcılar Faiz Alıyor

Faiz almak için Coinbase kararından sonra gelen geleneksel yatırımcılara şirketin yatırım olanağı sağladığı bir uygulamadır.

Ayrıca, şirketin 2 milyar dolarlık borç satmasıyla Coinbase’in önemsiz tahvillerinin büyük talep gördüğü raporlarından sadece birkaç gün sonra geldi.

Başarısına rağmen, Coinbase ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan potansiyel bir eylemle karşı karşıya. Düzenleyici, stabilcoin borç verme hizmeti nedeniyle borsayı dava etmekle tehdit etti.

Coinbase’in vadeli işlem ticaretiyle ilgili kuralları daha etkin bir şekilde müzakere edip edemeyeceğini göreceğiz.

Coinbase şu anda hacim olarak ikinci en büyük kripto para borsası ve geçtiğimiz gün içinde 4,4 milyar dolarlık hacim bildirdi.