Dijital Banka Anchorage, Kurumsallara Ethereum Destekli Kredi Sunacak

Kripto saklama bankası Anchorage Digital, hizmetlerini kurumsal yatırımcılar için kripto destekli kredilere genişletiyor.

Anchorage’daki müşteriler artık ABD ticari bankası BankProv ile ortaklığı aracılığıyla Ethereum tarafından desteklenen bir USD kredi limitine erişebilir.

Anchorage Financing, yatırımcılara Ethereum varlıklarını işe koymaları için basit bir yol sunacak ve duyuruya göre varlıklarını tasfiye etmeden ihtiyaçlarını karşılamak için USD’ye erişmelerini sağlayacak. Kripto emanetçisi ayrıca Ethereum’da ek getiriler için staking hizmetleri de sunuyor.

Dijital varlık bankası, bir müşterinin dolar kredisini geri ödeyememesi durumunda Ethereum’u teminat olarak kullanarak elinde tutuyor. Büyük Ethereum varlıkları olan müşteriler daha büyük bir kredi limitine erişebilecekler. Anchorage, halihazırda diğer sermaye sağlayıcıları aracılığıyla Bitcoin destekli krediler sağlıyor.

Anchorage’ın kurucu ortağı Diogo Mónica’ya göre, borçlunun uygun risk durum tespiti kontrollerini geçmesi durumunda, Ethereum destekli krediler yetersiz teminatlandırılabilir. BankProv CEO’su Dave Mansfield, Anchorage’ın teminat yönetimi teknolojisinin “birinci sınıf” olduğunu ve bankacılık endüstrisi için güvenilir bir ortak olduğunu da sözlerine ekledi:

“Misyonumuza ve kripto piyasasının Amerika’daki diğer yasal, iyi sermayeli ve uyumlu işletmelerle aynı geleneksel finansman araçlarına erişim ve haklara sahip olması gerektiğine olan inancımıza kesinlikle inanıyoruz.”

Anchorage, Ocak 2021’de ABD ulusal banka düzenleyicisinden bir tüzük alan ilk kripto şirketi oldu. BankProv, Amerika’nın en eski onuncu bankasıdır ve 2020’de yeniden markalaşmadan önce 200 yıldan fazla bir süredir Provident Bank olarak faaliyet göstermektedir.

Şubat ayının sonlarında Anchorage, Andreessen Horowitz ve Blockchain Capital’in katılımıyla Singapur’un egemen servet fonu GIC tarafından yönetilen bir C Serisi fonlama turunda 80 milyon dolar topladı. Finansman, emanetçinin, kullanıcılarına kripto getirerek ve kurumsal hazinelerini çeşitlendirerek kurumlara yardımcı olmasına yardımcı oldu.

Mart ayının sonlarında, Anchorage, özellikle profesyonel kripto yatırımcıları için tasarlanmış, tamamen düzenlenmiş bir alternatif ticaret sistemi veya ATS başlatmak için kripto para ticaret platformu Prometheum ile bir araya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir