Emtia Stratejisti, Bitcoin ETF’inin Önümüzdeki Ay ABD’de Onaylanabileceğini Tahmin Ediyor

Bloomberg İstihbarat Emtia Stratejisti Mike McGlone, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ülkenin ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasının sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor.

21 Eylül’de Stansberry Investor ev sahibi Daniela Cambone ile yaptığı röportajda McGlone, Nisan ayında 3iQ ve Coinshares’ten Bitcoin ETF’lerini onayladıktan sonra Kanada’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki rekabet liderliğini genişlettiğini iddia etti.

Sermayenin ABD’den, Cathie Wood’un Ark Invest firması dahil olmak üzere Kanada’nın kurumsal kripto ürünlerine para aktığını vurguladı. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki milletvekillerinin daha uzun süre kaçırmak istemeyeceklerine inanıyor.

Potansiyel ABD Bitcoin ETF onayı hakkında bir zaman dilimi sorulduğunda, McGlone bunun “potansiyel olarak Ekim ayının sonunda gerçekleşebileceğini” söyledi. İlk önce vadeli işlem destekli bir ürün olma ihtimalinin yüksek olduğunu ve bunun “büyük miktarda para girişi için bir meşrulaştırma penceresi” açacağını da sözlerine ekledi.

McGlone ayrıca Bloomberg Intelligence’ın, Bitcoin fiyatlarının bu yıl 100.000 dolara ulaşmasının bir olasılık olduğunu ve bunun bir ETF’nin onayıyla yönlendirileceğini belirten son raporunu yineledi.

Crypto YouTuber Lark Davis, 2013 ve 2017’deki önceki boğa piyasalarında, ikinci çeyreklerde büyük fiyat artışları gördüğünü gözlemleyerek McGlone’un fiyat hedeflerini paylaşıyor.

SEC, olası ihraççılardan aldığı başvuruların sayısı artmaya devam etmesine rağmen şu anda henüz bir kripto ETF’sini onaylamadı.

Bu ayın başlarında, çok uluslu finansal hizmetler firması Fidelity Investments, Bitcoin piyasalarının düzenleyicinin kendi standartları altında zaten olgunluğa ulaştığını savunarak bir ETF’yi onaylaması için SEC’e baskı yaptı.