Eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers, Kripto Varlıkların Dijital Altın Olarak Kalacağını Söyledi

Eski ABD hazine bakanı ve Dünya Bankası baş ekonomisti Larry Summers, kripto para biriminin bir tür dijital altın olarak kalmaya devam edeceğini söylüyor. İnsanların altına “hükümetlerin günlük işleyişinden ayrı ve farklı” bir alternatif istediğine inanıyor.

Clinton yönetiminde Hazine Bakanı ve Obama yönetiminde Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi direktörü olarak görev yapan Lawrence Summers, Bloomberg ile Cuma günü yaptığı röportajda kripto para birimlerinin geleceği hakkında konuştu. Buna ek olarak Harvard Üniversitesi’nin başkanı ve Dünya Bankası’nın baş ekonomistiydi. Halen Harvard Üniversitesi Fahri Başkanı ve Charles W. Eliot Üniversitesi Profesörüdür.

Summers şu soruyu yanıtlayarak başladı: “Hükümetlerin günlük işleyişinden ayrı ve ayrı hissettiren bir varlığa sahip olma arzusu var mı, uzun süredir devam eden bir insan arzusu var mı? Sanırım bu sorunun cevabı, tarih gösteriyor, evet. ” Ve şunları ekledi:

Altın, uzun süredir bu türden birincil varlık olmuştur. Kripto’nun, güvenlik arayan kişilerin servet sahibi oldukları üzerinde anlaşılmış bir form olma şansı var. Tahminimce kripto burada kalacak ve muhtemelen bir tür dijital altın olarak devam edecek.”

Summers, kripto para birimlerinin ödemelerin çoğunluğu olarak hizmet etmesinin olası olmadığını belirtmekle birlikte, “İnternet üzerinden ticaretin önemli bir parçası olabileceğine” inanıyor. Kripto para birimleri altının toplam değerinin üçte biri haline gelirse, bunun “mevcut seviyelerden önemli bir değerlenme” olacağını ve bunun “kriptonun uzun bir süre sistemin bir parçası olacağına dair iyi bir olasılık olduğu” anlamına geldiğini belirtti. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir