Genesis Digital Assets, 20 bin Bitcoin Madencilik Cihazı Satın Aldı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bitcoin madencilik şirketi Genesis Digital Assets, Çinli kripto madenciliği devi Canaan ile yaptığı yeni bir anlaşmayla kripto para madenciliği gücünü artırmaya devam ediyor.

Genesis, 31 Ağustos’ta duyurduğu madencilik makinesi üreticisi Canaan’dan 20.000 Bitcoin madencisini satın almak için bir satın alma siparişi verdi.

Canaan, yeni satın alma ile birlikte, Canaan’ın Genesis’e 180.000’e kadar ek BTC madencilik makinesi satın alma fırsatı verdiğini söyledi.

Genesis’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Abdumalik Mirakhmedov, yeni Bitcoin madencileri grubunun firmanın Kuzey Amerika ve İskandinavlardaki madencilik operasyonlarını daha da genişletmesine yardımcı olacağını belirtti. Genesis’in yenilenebilir kaynaklardan gelen enerjiye odaklandığı için bu bölgelerde ölçek büyütmeye odaklandığını da sözlerine ekledi.

Mirakhmedov, “Bu yeni makineler, kapasitemizi 2023’ün sonuna kadar 1,4 gigawatt’a çıkarma hedefimiz doğrultusunda çalışırken, kapasitemizi önemli ölçüde artıracak.” Dedi. Şirketin web sitesine göre, Genesis’ veri merkezi kapasitesi olan Temmuz 2021, ya da küresel Bitcoin maden hashrate fazla % 2.6, 2.6 exahashes toplam hashrate (EH/s), itibarıyla 143 üzerinde megawatt de.

Canaan CEO’su Nangeng Zhang, şirketin 2021 yılının ilk çeyreğinde 93 milyon dolarlık Avalon madenci anlaşmasıyla başlayan uzun vadeli bir ortaklığa girdikten sonra Genesis ile birkaç anlaşma imzaladığını belirtti. Genesis ve Canaan, Temmuz ayında 10.000 Bitcoin madenci satışı imzalayarak stratejik ortaklığı ilerletmeye devam etti.

Zhang, “Gelecekte büyük satın alma seçeneği olan bu sipariş, işbirliklerimizi daha da sağlamlaştırıyor ve her iki tarafın da kripto para madenciliği endüstrisinin geleceğine olan güvenini yansıtıyor” dedi.

En son Bitcoin madenci alımı, Genesis’in Temmuz ayı sonlarında 125 milyon dolarlık bir öz sermaye finansman turunu kapatmasından kısa bir süre sonra geldi. Birleşik Krallık merkezli Kingsway Capital liderliğindeki tur, daha fazla madencilik donanımı satın almak ve Amerika Birleşik Devletleri ve İskandinav bölgesinde yeni veri merkezleri başlatmak için fon yaratmayı amaçlıyordu.