Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Geliştirmek için Kripto Yönetim Firması Galaxy Digital ile Ortaklık Yapacak

Galaxy Digital’in eş başkanı Damien Vanderwilt bugün firmasının Bitcoin vadeli işlem ürünleri sağlamaya yardımcı olmak için Goldman Sachs ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklık, çok uluslu bir Amerikan yatırım bankasının bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı ile ortaklık yaptığı ilk durumlardan birini işaret ediyor.

Galaxy’nin eş başkanı Damien Vanderwilt’in CNBC ile yaptığı röportajda yaptığı açıklamalara göre Goldman Sachs, Galaxy Digital ile bitcoin vadeli işlem ürünleri ticareti yapıyor.

Galaxy Digital, şirketin CEO’su Mike Novogratz tarafından kurulan bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi yenilikçisidir. Vanderwilt, yönetimi altında 2,1 trilyon dolarlık varlığa (AUM) sahip banka olan Goldman Sachs’ın, diğer finansal görevlileri kendi liderliğini takip etmeye ikna edebileceğini açıklıyor.

Vanderwilt konuyla ilgili tartışması sırasında “Büyük bankalarda tekrar tekrar gördüğüm bütün bir dinamik var: sayılarla güvenlik” dedi. “Bir banka bunu yaptığında, diğer bankalar [kaybetme korkusu] yaşayacaklar ve müşterileri bunu istediği için işe başlayacaklar.”

Vanderwilt’e göre Goldman, Galaxy’ye bağlı çünkü düzenleyici politika, çok uluslu yatırım bankasının önde gelen kripto varlığını doğrudan ele almasını engelliyor. Goldman’ın Asya-Pasifik bölgesi için dijital varlıklar başkanı Max Minton, duyuru sırasında bankanın talep ettikleri varlıklarla müşteri tedarik ettiğini söyledi.

Minton, “Amacımız, müşterilerimizi en iyi uygulama fiyatlandırmasıyla donatmak ve ticaret yapmak istedikleri varlıklara güvenli erişim sağlamaktır” dedi. “2021’de buna artık kripto da dahil ve kripto para ekosistemini kapsayan geniş bir likidite alanı ve farklı türev yetenekleri olan bir ortak bulduğumuz için mutluyuz.”

Bitcoine Daha Fazla Kurumsal Oyuncu Katıldıkça, ‘Daha Az Oynaklık Olacak’

Minton ve Vanderwilt’in açıklamaları, Goldman’ın eter vadeli işlemleri ve opsiyon takasları sunmaya hazırlandığını söyleyen raporu takip ediyor . O sırada Goldman, kripto alanında “kurumsal benimsemenin devam edeceğini” söyledi.

Nisan ayı ortasında Galaxy Dijital ortaya ABD Sermaye Piyasaları Kurulu (SEC) ile Form S-1 kayıt ibraz zaman Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) mücadeleye girmişti.

Vanderwilt ayrıca, daha fazla kurumsal oyuncu kripto ekosistemine katıldığında oynaklığın daha az artacağını söyledi. “Piyasa katılımcılarını, büyük bir kısmı gülünç miktarlarda kaldıraca erişimi olan %90 perakendenin kuzeyinden, kaldıraç, varlık hakkında uygun, denenmiş ve test edilmiş kurallara ve düzenlemelere sahip kurumsal bir topluluğa taşıyorsunuz. -sorumluluk uyuşmazlığı ve risk,” diye bitirdi Vanderwilt. “Kurumsal topluluğa ne kadar çok aktivite girerse, o kadar az oynaklık olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir