Goldman Sachs, Zengin Müşterilerin Kriptoya Döndüğünü Söyledi

Yatırım bankası Goldman Sachs, tüm katılımcıların yarısından fazlasının zaten kripto para birimlerine yatırım yaptığını veya yatırım yapmakla ilgilendiğini tespit ederek, ilişkili aile ofisleri anketinin sonuçlarını bildirdi.

Aile Ofisleri Kriptoya Dönüyor

Dünyanın en zengin ailelerinin servetini yöneten firmalar olan aile ofisleri, giderek artan bir şekilde kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor.

Bloomberg News’e göre Goldman Sachs, ilişkili aile ofislerini araştırdı ve firmaların %15’inin zaten dijital varlıklara yatırım yaptığını ve %45’inin kripto para yatırımlarını keşfetmekle ilgilendiklerini belirtti. 

Goldman’ın anketi, dünya çapında 150’den fazla müşteriden gelen yanıtları içeriyordu. Bankanın iş yaptığı ofislerin %22’si toplam 5 milyar dolar veya daha fazla yönetilen varlık ve %45’i 1 milyar ile 4,9 milyar dolar arasındaki varlıkları denetledi. Kripto para birimlerini çeşitlendirmek isteyenler için, “yüksek enflasyon, uzun süreli düşük oranlar ve diğer makroekonomik gelişmeler” belirtilen ana nedenlerdi. 

Goldman Sachs Özel Varlık Yönetimi Eş Başkanı Meena Flynn, aile ofislerinin kripto varlıklarına olan ilgisi hakkında şunları söyledi:

“Bu teknolojinin, internetin verimlilik ve üretkenlik açısından olduğu kadar etkili olacağını düşünen birçok kişi var.”

 Aile ofislerinden dijital varlıklara olan ilgi, kripto para yatırımlarını hedefleyen büyük para eğiliminin bir parçasıdır. Mayıs ayında Goldman Sachs, kripto varlıklarına ve kurumlardan türevlere olan ilginin artması nedeniyle kripto alım satım masasını yeniden açtı. O zamandan beri banka, kripto para birimlerinin potansiyelini özetleyen, özellikle Ethereum’dan “en yüksek gerçek kullanım potansiyeline” sahip olarak bahseden birkaç yükseliş raporu yayınladı.

Diğer yatırım bankaları da kripto para birimlerinin uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser. Nisan ayında JPMorgan’daki bir analist, artan kurumsal yatırımın Bitcoin’in bankanın 130.000 dolarlık fiyat hedefine ulaştığını görebileceğini belirtti.