Grayscale, Digital Large Cap Fund’ı SEC Onayı Aldı

Amerikan dijital varlık devi Grayscale, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic’ten oluşan Digital Large Cap Fund için bir SEC raporlama şirketi olmak için onay aldı.

Grayscale’in Dijital Büyük Sermaye Fonu, bir SEC raporlama şirketi haline geldi.

Bu, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum’un ötesindeki ilk SEC onayıdır.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi bugün, 2 Ekim 2020’de sunulan SEC Form 10 için onay aldığını duyurdu. Belge, asgari olarak 10 milyon dolardan fazla varlığa sahip bir şirket için menkul kıymetlerin tescili için genel bir formu temsil ediyor ve en az 750 hissedar.

Bu güncellemeden önce, onay yalnızca Bitcoin ve Ethereum güven fonlarına verilmişti. OTCMKTS: GDLC’de Trust’ın OTC piyasalarındaki hisseleri için hisse senedi kodu. Form 10, düzenlenmiş borsalarda işlem yapmak için gerekli ancak yeterli olmayan bir koşuldur; şu anda hisseleri yalnızca OTC piyasalarında işlem görmektedir.

Bir SEC raporlama şirketi olmak, Trust hisselerinin kilitlenme süresini on ikiden altı aya indirecektir. Vakfın ayrıca 10-K, 10-Q, 8-K formları ve diğer denetim beyanları aracılığıyla üç aylık ve yıllık açıklamaları takip etmesi gerekecektir. Grayscale’in yönetimi ve hissedarlarının, 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın 13 ve 16. bölümlerine göre gerçek lehdarlığı bildirmeleri gerekmektedir.

Düzenleyici onay, Dijital Büyük Sermaye Fonu’nun yasal risklere karşı temkinli kurumsal yatırımcılar arasında pazarlanabilirliğini artıracaktır.

Grayscale ayrıca bağımsız Bitcoin Cash, Ethereum Classic ve Litecoin trustlarının her biri için SEC ile aynı onay için üç ek Kayıt Beyanı sunmuştur. 

Grayscale’in GBTC Trust Fund’ın başarısından sonra, firma yakın zamanda diğer kripto para birimlerine genişleme hızını artırdı. Polygon ve Solana, yeni güven fonları için radardaki belirteçler listesine en yeni eklemeler arasındaydı.