Grayscale ve Icapital Partner, 6.700 Danışmana Kripto Yatırımlarına Erişim Sağlayacak

Grayscale Investments, kripto para yatırım ürünlerine 6.700’den fazla danışmanın erişimini sağlamak için Icapital Network ile ortaklık kurdu. Icapital CEO’su, “Danışmanlar ve müşterileri, portföylerinde korelasyonsuz getiri potansiyeline yönelik artan iştahı dile getirdiler ve dijital para birimleri şu anda konuşmanın merkezinde” dedi.

Grayscale Investments, Pazartesi günü danışmanları ve yüksek net değerli yatırımcıları alternatif yatırım yöneticilerine bağlayan bir platform olan Icapital Network ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Şirkete göre, Icapital, 31 Temmuz itibariyle dünya çapında 780’den fazla fonda 80 milyar dolardan fazla müşteri varlığına hizmet ediyor. New York merkezli firmanın Zürih, Londra, Lizbon ve Hong Kong’da ofisleri bulunmaktadır.

Ortaklık, “Icapital Network’ün 6.700’den fazla ağ danışmanına, Grayscale çeşitlendirilmiş piyasa değeri ağırlıklı bir yatırım stratejisi aracılığıyla dijital para birimlerine erişimi olan yüksek net değerli müşterilere hizmet verecek” açıklamasını yapıyor. “Icapital’in danışmanları ve müşterileri artık Grayscale’in önde gelen dijital para birimi yatırım stratejilerine sorunsuz erişime sahip olacak.”

Icapital Network CEO’su Lawrence Calcano şunları söyledi:

“Danışmanlar ve müşterileri, portföylerinde korelasyonsuz getiri potansiyeli için artan iştahı dile getirdiler ve dijital para birimleri şu anda konuşmanın merkezinde.”

Grayscale Investments, dünyanın en büyük dijital para varlık yöneticisidir. 9 Eylül itibariyle yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 43 milyar dolar var. Firma, altı SEC raporlama yatırım ürünü de dahil olmak üzere 15 kripto yatırım stratejisi sunuyor. Grayscale Operasyon Direktörü Hugh Ross şunları söyledi: “Bir SEC raporlama şirketi olarak şeffaflığıyla farklılaşan kurumsal kalitede, dijital para birimi yatırım stratejisine erişim sağlamak için Icapital ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”