Hint Kripto Borsaları Bayram Sezonu İçin Reklam Kampanyası Hazırlıyor

Hindistan’daki tatil sezonunu kutlamak için kripto para borsaları, agresif pazarlama kampanyaları başlatarak ve kripto para vererek perakendecileri cezbetmek istiyor.

10 Eylül’de başlayan bu yılki Hindu tatil sezonu için, kripto borsaları vatandaşları hediye olarak yılın bu zamanında geleneksel tercihleri ​​olan altın yerine Bitcoin’i seçmeye teşvik ediyor.

Sathvik Vishwanath, popüler kripto alışverişi firması olan Unocoin kurucularından. Şunları söyledi:

“kullanıcıların daha fazla farkındalık kazanıp endüstride beklendiği gibi düşünmeleri için Bitcoin ve hediye çekleri ilginç bir seçenek olabilir.”

Borsa, müşterilerin Bitcoin kullanarak çevrimiçi alışveriş için ön ödemeli hediye kuponları satın almalarını sağlamak için e-ticaret web siteleriyle bağlantı kurdu.

Bu ay için bir dizi ürün lansmanı planlayan rakip borsa WazirX, tatil sezonunda kripto hediye vermeyi de hedefliyor.

Borsada pazarlama başkan yardımcısı Rajagopal Menon, “Kripto hediye, ürün yol haritamızın bir parçası” dedi. WazirX, bu yıl ekibini 50’den 200’den fazla çalışana çıkardı ve festival sezonunda daha fazla genişleme planlarına dikkat çekti.

Pazarlama hamleleri, yasa koyucular mevzuatın uygulanmasını ertelemeye devam ettiği için Hindistan’da düzenleyici netliğin hala eksik olduğu bir zamanda geliyor. Ancak yeni mevzuat çalışmaları devam ettiği için tünelin sonunda biraz ışık olabilir.

Geçen hafta sanal bir blok zinciri zirvesinde konuşan Hindistan Parlamento Finans Daimi Komitesi Başkanı Jayant Sinha, yaklaşmakta olan kripto düzenlemelerinin El Salvador’daki gibi olmayacağını, ancak istikrarı dengelemeye çalışan ulusal güvenlik endişelerinin hakim olacağını söyledi.

Sinha ayrıca, kripto varlıklarının kara para aklama ve terör finansmanı için kötüye kullanılmasıyla ilgili endişelerini de dile getirdi.

Hindistan Merkez Bankası eski başkan yardımcısı Rama Gandhi aynı etkinlikte konuşarak milletvekillerini varlık sınıfına ilişkin netlik sağlamaya çağırdı. Ayrıca kripto para birimlerinin para birimi olarak değil, varlık veya emtia olarak ele alınması gerektiğini belirtti.