İngiltere FCA, Düzenleyici Sorunlarını Binance ile Çözdü

İngiltere Mali Davranış Otoritesi, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile tüm sorunlarını çözdü. Düzenleyici, bazı faaliyetlerine kısıtlamalar getirdikten iki ay sonra şirketin adını temize çıkarmak için 25 Ağustos’ta bir güncelleme yayınladı.

Bu yılın Haziran ayının sonlarında FCA, Binance Markets Limited’in “İngiltere’de herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediğini” söyleyerek borsaya karşı bir uyarı atışı yaptı.

Gözlemci ayrıca, kripto para ticaret platformunun “FCA’nın önceden yazılı izni olmadan herhangi bir düzenlenmiş faaliyette bulunamayacağını” iddia etti.

Kısa bir süre sonra Binance, Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta türev ürünler sunan kuruluş olmadığını belirterek yanıt verdi. Borsa ayrıca kullanıcılar için hiçbir şeyin değişmediğini ve bekçi köpeğinin bildiriminin hizmetleri doğrudan etkilemediğini söyledi.

Tüm bunlar, küresel gözlemcilerin kripto para birimi değişimine karşı artan düzenleyici incelemesinin ortasında gerçekleşti.

Ancak şimdi durum değişti. FCA, 25 Ağustos’ta sorunun çözüldüğünü bildiren bir güncelleme yayınladı.

“25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’e gereklilikler getirdi. Firma, gereksinimlerin tüm yönlerine uydu. ”

Changpeng Zhao, Binance CEO’su, Twitter’da gelişimini ana hatlarıyla gecikmedi söyleyerek , “pozitif ilerleme. Her seferinde küçük bir adım.” Şirketin son birkaç ayda uyum çabalarını geliştirmek için çok sayıda adım attığını belirtmekte fayda var. Bu yeni personel alınması ve dahil yayıyoruz zorunlu KYC gereksinimleri.