İngiltere ve Japonya’daki Regülatörler, Binance Hakkında Uyarılar Yayınladı

İngiltere ve Japonya’daki üst düzey mali düzenleyiciler, Binance hakkında yasaların gerektirdiği şekilde düzenleyicilere kayıtlı olmadan iki ülkenin sakinlerine kripto değişim hizmetleri sunduğu için bağımsız olarak uyarılar yayınladı.

Japon Düzenleyicisinin Uyarısı

Japonya’nın en büyük finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Cuma günü Binance Holdings Ltd. ve CEO Changpeng Zhao’ya bir uyarı bildirimi yayınladı . Bildirim, Binance’in Japon müşterilere kayıt olmadan kripto değişim hizmetleri sağladığını belirtiyor.

Japon kripto para yönetmeliği uyarınca, Japonya’da kripto değişim hizmetleri sunmak isteyen şirketlerin FSA’ya kaydolması gerekiyor. Bu, Binance’in FSA’dan ilk kez böyle bir bildirim alması değildi. Regülatör Mart 2018 yılında Binance’e aynı uyarıyı yayınlamıştı. Mayıs ayında FSA , Bybit Fintech Ltd. ve CEO’su Ben Zhou’ya benzer bir uyarı yayınladı.

İngiliz Düzenleyicisinin Uyarısı

İngiltere’nin mali düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance Cumartesi günü bir tüketici uyarısı yayınladı .

FCA şöyle diyor: “Binance Markets Limited, FCA’nın önceden yazılı izni olmaksızın şu anda herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyette bulunma iznine sahip değil… Bu firma daha geniş bir grubun (Binance Group) parçasıdır … Binance Group, İngiltere müşterilerine bir dizi teklif sunuyor gibi görünüyor. ürün ve hizmetlerin bir web sitesi olan Binance.com aracılığıyla

FCA şunları vurguladı: “Binance Group’taki başka hiçbir kuruluş, Birleşik Krallık’ta düzenlenmiş faaliyet yürütmek için herhangi bir Birleşik Krallık yetkilendirmesine, kaydına veya lisansına sahip değildir.”

Binance, finansal otoriteye kaydolmadan İngiltere müşterilerine kripto değişim hizmetleri sunan tek firma değil. Düzenleyici şunları söyledi:

“Kripto varlıklara yatırım reklamı yapan ve satan çoğu firma FCA tarafından yetkilendirilmemiştir.”