Jack Dorsey, Lightning Network’ü Twitter veya BlueSky’a entegre edeceğini söyledi

Sosyal medya ağı Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su ve finansal hizmetler şirketi Square’in kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in Lightning Network yan zincirini işletmelerinden en az biriyle entegre etmeyi planladığını doğruladı.

Dorsey Cuma günü, Dorsey’in Lightning Network’ü Twitter’a veya Twitter’ın 2019’dan beri insan gücünü geliştirmeye adamış olduğu merkezi olmayan sosyal ağ BlueSky’a entegre etmesini isteyen Twitter kullanıcısı Deyonté’nin bir sorusuna yanıt verdi.

Buna karşılık Dorsey, “Sadece bir zaman meselesi” yanıtını verdi.

Dorsey’in yorumu, BlueSky veya Twitter’ın veya hatta her iki şirketin bir Lightning entegrasyonunu gözetebileceğini teyit etmek için yorumlanmaya açık görünen yorumla, kasıtlı olarak belirsiz görünüyor.

Twitter kullanıcısı Mklad, Dorsey’in Yıldırım yanlısı açıklamalarının Square’in Jay-Z’nin başarısız müzik akışı platformu Tidal’ı yakın zamanda satın almasıyla ilgili olabileceğini de öne sürdü.

Dorsey’in tweet’i, Square’den dijital varlık operasyonlarını genişletmek için yaptığı son hamlelerin ortasında geldi.

Bu ayın başlarında Dorsey, Square’in açık kaynaklı velayetsiz bir Bitcoin donanım cüzdanı geliştirmeyi planladığını açıkladı. Ertesi gün Square’in blok zinciri altyapı firması Blockstream ile bir ortaklık ortaya koyduğunu ve Square’in güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisine 5 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını bildirdi.

Dorsey uzun zamandır Bitcoin ( BTC ) madenciliğinin yenilenebilir enerjide benimsenmeyi ve yeniliği teşvik ettiğini ve Square’in Aralık ayında Bitcoin Temiz Enerji Yatırım Girişimi’ne 10 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir