JPMorgan, Kripto Piyasasının İyileştiğini Söyledi, Kapitülasyon Öncesi Daha Fazla Fiyat Düşüşü Bekliyor

JPMorgan Chase, kripto para piyasasının “iyileşme sürecine başladığını” belirten bir yatırımcı notu yayınladı. Ancak kısa vadede, JPMorgan analistleri, teslimiyet öncesi daha fazla satış bekliyor.

Josh Younger ve Veronica Mejia Bustamante dahil JPMorgan Chase analistleri, Cuma günü yayınlanan bir notta kripto para piyasasının görünümü hakkında yazdılar.

Kripto piyasası için yakın vadeli görünümün “zorlayıcı” olduğunu açıkladılar ve blockchain verilerinin, kayıpları karşılamak için son kripto para birimi satışlarının yapıldığını gösterdiğini belirttiler. “Muhtemelen hala pazarda temizlenmesi gereken kaldıraçlı oyuncu var” diye detaylandırdılar.

Analistler ayrıca , Çin’in baskıları bitcoin madenciliğini yurtdışına ittiği için BTC’nin üretim maliyetlerinin artması olasılığı konusunda da uyardı . Bununla birlikte, JPMorgan analistleri, bitcoin vadeli işlem piyasasındaki istikrarı olumlu bir faktör olarak görüyor. Şu sonuca vardılar:

Kripto para piyasası henüz sağlıklı olmadığına dair işaretler veriyor, ancak aynı zamanda iyileşme sürecine başlıyor gibi görünüyor.”

Geçen hafta, farklı bir JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, son düzeltmeye rağmen “bitcoin ve daha genel olarak kripto pazarları için olumsuz bakış açımızı terk etmekte isteksiziz” diye yazdı. “Biraz iyileşmeye rağmen, sinyallerimiz genel olarak düşüş eğiliminde” dedi.

Panigirtzoglou, Bitcoin’in volatilitesinin altınla karşılaştırılmasından elde edilen gerçeğe uygun değerinin orta vadede 23.000 ila 35.000 dolar aralığında olduğunu ekledi. Detaylandırdı:

Daha uzun vadeli momentumun teslimiyet sinyali vermesi için fiyat düşüşlerinin 25.000 $ seviyesine gelmesi gerekecek.”