Kaliforniya, Kriptoya En Hazır ABD Eyaleti Olarak Seçildi

İnceleme sitesi Crypto Head’in yeni endüstri araştırmasına göre, California, kripto para ATM’lerinin çoğalması ve eyalet nüfusu arasında dijital varlıklara artan ilgi sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kriptoya en hazır yargı bölgesi olarak ortaya çıktı. 

10 üzerinden 5,72 puan alan California, kriptoya hazır endekste New Jersey (5,44), Texas (5,28), Florida (5,03) ve New York’u (4,29) geride bıraktı. Eyaletin puan toplamı da ulusal ortalamadan 2,54 puan daha yüksekti.

Sonuçlar, kripto ile ilgili Google aramaları, Bitcoin ve diğer kripto para ATM’lerinin varlığı ve her eyalette geçen blok zinciri ile ilgili faturaların sayısı gibi ölçümler kullanılarak tablo haline getirildi . Kaliforniya, kriptoyla ilgili Google aramalarında 100.000’de ve kripto ATM’lerinin sayısında ilk sırada yer aldı. Bu olumlu faktörler, eyaletteki kripto odaklı mevzuatın eksikliğini telafi ediyor.

Karşılaştırıldığında, New York sekiz kripto odaklı faturayı geçti ancak kripto ATM kurulumları açısından 33. oldu. New Jersey, 10.000 mil kare başına en yüksek kripto ATM kurulumuna sahip ve 100.000 kişi başına yapılan aramalarda üçüncü en yüksek puanı aldı. Texas ve Florida, ATM’ler ve genel aramalar açısından da iyi puanlar aldı.

Düzenleyici belirsizliğe ve blok zinciri ekonomisinin kilit bölümlerini etkileyebilecek yaklaşan bir altyapı faturasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri kripto para biriminin benimsenmesinde küresel bir lider olmaya devam ediyor. 2020’de ABD’deki BTC ticaret hacimleri, Avrupa, Nijerya ve Çin’in toplamını aştı. Aynı yıl için Amerikalılar, kripto işlemlerinde 4.1 milyar dolarlık gerçekleşmiş kâr elde etti ve bu rakam diğer tüm ülkeleri çok aştı. ABD, endüstri kaynaklarına göre, toplam kurulumların %86,4’ünü oluşturan Bitcoin ATM’lerinde de dünyaya liderlik ediyor.

Crypto’nun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başarısı, büyük ölçüde yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı statüsünden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, diğer benimseme metrikleri neredeyse o kadar yüksek sıralanmaz. Ağustos ayında, finansal karşılaştırma web sitesi Finder, sakinler arasında kripto sahipliği açısından 27 ülke arasında ABD 26. sırada yer aldı. Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’dakiler gibi büyük ölçüde havalelere bağlı gelişen piyasalar çok daha yüksek sıralarda yer aldı.