Kore Hükümeti Kripto İşlemlerini Denetlemek İçin Özel Birim Oluşturuyor

Güney Kore’nin en üst düzey mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kripto para birimi işlemlerini denetlemek için özel bir bölüm kuruyor.

Güney Kore Kripto Endüstrisini Regülasyon Çabalarını Artırıyor

Güney Kore’nin ülkenin en büyük mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), Perşembe günü “sanal varlık işlemlerinde şeffaflığı artırmaya yardımcı olmak için” bir organizasyon değişikliği duyurdu. Duyuruda şunlar belirtiliyor:

FSC ve İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı, Kore Mali İstihbarat Birimi’nde (KOFIU) belirli bir bölüm ve sanal varlık işlemlerini denetlemekle görevli personel ekleyecek olan önceden bir organizasyon değişikliği bildirimi yayınladı.

Bildiride, “Belirtilmiş Finansal İşlem Bilgilerinin Raporlanması ve Kullanılmasına İlişkin revize edilmiş Kanun bu yıl Mart ayında yürürlüğe girdiğinden, bu teklifin sanal varlık işlemlerinde şeffaflığı artırması amaçlanıyor” diye ekliyor.

FSC, “Mevzuat değişikliğinin Eylül ayında sonuçlanarak yürürlüğe girmesinin beklendiğini” belirterek, şunları kaydetti:

“Çalışma seviyesindeki personelin eklenmesi, KOFIU’nun sanal varlık işlemlerine ilişkin inceleme ve analiz kapasitesini güçlendirecektir.”