Kraken CEO’su 2022’nin Sonuna Kadar Hisse Senedi Listelenmesini Planlıyor

Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, firmanın “önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde” halka açılma planlarını tartıştı. Ayrıca piyasa koşulları hakkında olumlu düşünceler paylaştı ve Elon Musk’ın uzaya katılımı hakkında yorum yaptı.

Kraken’in Listeleme Planları

Firmanın CEO’su, Kraken’in 2022’nin sonundan önce halka açılabileceğini söyledi.

Jesse Powell, Perşembe günü Bloomberg TV ile yaptığı röportajda kripto para piyasası hakkında yorum yaparak mevcut piyasa koşullarında iyimserliğini dile getirdi.

Piyasanın henüz en iyi kripto para birimini seçmediğini ve “yapılacak birçok yeni bahis olduğunu” söyledi. Piyasanın son zamanlardaki yatay hareketi işlem hacimlerini azaltırken, Powell, “momentumu satanın zayıf eller olduğunu ve temelleri gerçekten anlamayan insanlar olduğunu söyledi.

Powell ayrıca Kraken’in uzun süredir tartışılan “12 ila 18 ay” içinde halka açılma planlarını da doğruladı. ABD borsasının, uygun bir yol olarak doğrudan bir listeleme veya bir halka arzı değerlendirdiği bildiriliyor. Bir başka önde gelen kripto para borsası olan Coinbase, Nisan ayında doğrudan bir listeleme ile Nasdaq’ta halka açıldı. 

Powell, görüşmeci tarafından istendiğinde Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji kullanımı hakkındaki son yorumlarına da dikkat çekti ve “Bitcoin, insanların inandığından çok daha çevreci” ve Musk’ın “yapacak daha çok çalışması var” dedi. Yorumlarda Musk’ı “Hangi verilere dayanarak?” yanıtını vermeye teşvik etti.

Musk, son haftalarda Bitcoin’in enerji kullanımını çevreleyen devam eden bir enerji tartışmasının merkezinde yer aldı. ESG endişelerini öne sürerek Tesla için Bitcoin ödemelerini geri alma kararı , pazar genelindeki Mayıs çöküşünün arkasındaki kilit faktördü.

Powell, Bitcoin madenciliğinin, talep eksikliği veya iletim tesisleri nedeniyle enerjinin genellikle boşa harcandığı yenilenebilir enerji çiftliklerini “önyükleme” için bir yol sunan gelir getirici bir süreç olduğunu açıkladı.  Kraken, ABD’deki en çok regüle edilen borsalardan biri olmaktan gurur duyuyor . Bir ABD bankacılık tüzüğü alan ilk kripto borsası işletmesiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir