Kripto borsası FTX, ABD Merkezli Müşteriler için NFT Pazarını Başlattı

Yılın başından bu yana, NFTekosisteminin parabolik büyümesine tanık olduktan sonra, popüler kripto para borsası FTX, yerel bir NFT pazarının lansmanını duyuran en son kripto platformu haline geldi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşterilere özel olan platform, kullanıcıların NFT’leri basmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanıyacak hepsi Ethereum ve Solana blok zincirlerinde işlem görücekler. Para yatırma ve çekme işlemlerinin de önümüzdeki haftalarda başlatılması ve platforma harici NFT’lerin yatırılabilmesini sağlaması bekleniyor.

Borsa, yeni özelliğin halka açık bir  gösteriminde, basitçe “Test” yazan kelime sanatı tarzı bir resim başlattı. Resmin geçerli teklifi 1.100$ ve kalan süresi 19 saattir.

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, iki hafta önce CNBC’nin Street Signs Asia ile yaptığı röportajda, NFT alanının hızlı büyümesi konusunda dikkatli olduğunu ifade ederek, yatırımcıların potansiyel riskler konusunda uygunsuz bir şekilde eğitilmeleri durumunda böyle dinamik bir pazarda kırılganlığa duyarlı hale gelebileceğini öne sürdü:

“İnanılmaz derecede hızlı ve dev bir evlat edinmeye yol açabilir. Ayrıca, açıkçası, bir çarpışma olursa insanların ağzında ekşi bir tada yol açabilir ve kimse bunun ne olduğunu tam olarak anlayamadı.”

FTX, 2021’de bu alana giren tek kripto borsası değil. Doğrudan rakip  Binance, Haziran ayında, Michael Owen ve Alphonso Davies gibi futbolcularla işbirliği içinde özel bir “100 Yaratıcı” projesiyle kendi NFT pazarını başlattı. şarkıcı-söz yazarı Lewis Capaldi ve sanatçı Trevor Jones olarak.