Madenciler Taşınırken Riot Blockchain Firmasının Bitcoin Üretimi Yıllık %400’den Fazla Arttı

Nasdaq listesinde yer alan bir madencilik şirketi olan Riot Blockchain, Perşembe günü geçen ay Bitcoin üretimini bildirdi. Madencilik gücündeki artışın bir sonucu olarak şirketin rakamları yıllık bazda %400’den biraz fazla arttı. Çin’deki son madencilik baskısı da Riot gibi şirketlerin büyümeye devam etmesine yardımcı oluyor. Şirket, Bitmain’den 43.500 madenci satın aldıktan sonra madencilik kaynaklarını artırmaya devam etmeyi planlıyor.

Bir Amerikan Bitcoin madencilik şirketi olan Riot Blockchain, Perşembe günü Haziran ayı için Üretim ve Operasyon güncellemelerini teslim etti. Şirket, madenciliği yapılan bitcoin üzerinde yıllık bazda %400’den fazla büyüme bildirdi. Geçen yılın aynı ayında çıkarılan 48 bitcoinden büyük bir artışla, bu Haziran ayında 243 bitcoin üretti. Şirket bu yıl 1.167 bitcoin üretti. Bu rakamlar geçen yıla göre %130’luk bir artışı temsil ediyor.

Riot Blockchain’in bu sonuçlara ulaşmasını sağlayan önemli bir gerçek var: Çin madenciliği göçü. Çin’deki düzenleyici baskının neden olduğu, ağı güvence altına alan hash gücünün azalması, bazı şirketler için bir kar fırsatı yarattı. Bitcoin tarihindeki en büyük düşüşlerden biri olan son zorluk ayarlaması, bitcoin madenciliğine girmek için benzersiz fırsatlar yaratıyor gibi görünüyor.

Bu durumun, Çin madenlerinin yerini değiştirmeyi başarana kadar bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Hashrate Index bir rapor öngörüyor % 30 ve Ancak ABD’ye seyahat edecek bu hashrate %40 arasında, bu taşınma karşı karşıya kalabileceği yönünde. Bu yılın başlarında şirket, Bitmain’den 138,5 milyon dolara 42.000’den fazla S19j Antminer satın aldığını duyurdu. Bu anlaşma, önümüzdeki Kasım ayından itibaren Riot için daha fazla madencilik gücü sağlıyor. Mayıs ayında Teksas’taki en büyük bitcoin madenciliği operasyon veri merkezlerinden biri olan Whinstone’u satın aldı. Bu satın alma, edinilen madenciler için bir çalışma yeri ve enerji sağlamasını sağlar.