Major League Baseball, FTX’i Resmi Kripto Borsası Olarak Kabul Etti

Major League Baseball, bir kripto markası tarafından profesyonel bir spor liginin ilk sponsorluğu olan FTX ile ortaklığını duyurdu.

Kriptodaki En Büyük Spor Ortaklığı

Ortaklık, beş yıllık bir anlaşmada milyonlarca MLB hayranını FTX platformuna getirecek. FTX yamaları Temmuz ortasından itibaren tüm oyunlarda hakem üniformalarına yerleştirilecek. Ek olarak, borsa grup oyuncu haklarına kavuştu ve içerik oluşturmada oyuncuların öne çıkan özelliklerini kullanmasına izin verdi. 

Yakında MLB Hayranları, MLB’ye bağlı tüm web sitelerinde ve sosyal medya platformlarında FTX logolarını görmeye başlayacak. MLB, kripto fiyatlarında beklenen büyümeye bir selam olarak stilize edilmiş bir beyzbolu tweetledi.

MLB, 2019 sezonunda 68 milyondan fazla katılımcıyla dünya çapında herhangi bir spor liginde en yüksek toplam sezon katılımına sahiptir. Aynı yıl MLB ve 30 ekibi, 3,6 milyar doların üzerinde birleşik gelir elde etti. 

MLB Gelir İdaresi Başkanı Noah Garden, kripto borsa sponsorluğunun beyzbol hayranları için iyi bir seçim olduğunu ima ederek, “Taraftarlarımız oyunumuza katılmak için yeni teknolojileri kullanmaya erken başladı” diyerek anlaşma hakkında yorum yaptı. 

Şimdiye Kadarki FTX Sponsorlukları

FTX son zamanlarda birkaç yüksek profilli sponsorluk yaptı. Mart ayında borsa, Ulusal Hokey Ligi takımı Montreal Canadiens ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Daha yakın zamanda, 04 Haziran’da FTX, profesyonel basketbol takımı Miami HEAT ile uzun vadeli bir ortaklığa girerek 19.000 kapasiteli ev stadyumunun isim haklarını güvence altına aldı. 

Esports takımları da borsanın sponsorluk listesinde yer aldı. 7 Haziran’da Team Solomid , FTX ile 210 milyon dolar değerinde 10 yıllık bir isim hakları sözleşmesi imzaladı. Anlaşma, TSM’nin TSM FTX olarak yeniden adlandırıldığını görecek. 

Son sponsorluklar kümesiyle, FTX ana akım bilince girmeye ve markasını büyütmeye çalışıyor gibi görünüyor.  

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in MLB anlaşmasıyla ilgili yorumları da bunu gösteriyor gibi görünüyor.

“FTX’in hedeflerinden biri adımızı orada duyurmak; sınıfının en iyisi bir ürün ve kullanıcı deneyimine sahip olduğumuzu düşünüyoruz ve bunu dünyayla paylaşmaya hazırız. MLB gibi yardımcı olabilecek birkaç ortak var.”

ABD ve Kanada’daki en eski büyük spor ligi olan MLB, oldukça tanınan bir markadır ve bu ortaklığın Bankman-Fried’in değişimine dünya çapında marka bilinirliğini artırmada gerçekten yardımcı olması muhtemeldir.