Michael Saylor ABD Ulusal Televizyonunda Şirketinin Bitcoin Stratejisini Açıkladı

MicroStrategy CEO’sunun Bitcoin’e verdiği özveri, kripto alanında bile soruları gündeme getiriyor. Geleneksel finans dünyasındaki insanların nasıl hissettiğini hayal edin. Michael Saylor, tartışmalı oyun planını tartışmak için CNBC’nin “Fast Money” talk show’una katıldı. Ev sahipleri sorular sordu ve CEO onları kolaylıkla yanıtladı.

Tabii ki Saylor, maddi olmayan duran varlığı tanımlayarak başladı, “Dünya, Bitcoin’in açık bir parasal ağ üzerinde dijital bir mülk olduğu gerçeğine uyanıyor. Ve bu oldukça derin çünkü gezegendeki milyarlarca insana yayılacak. Büyük bir teknoloji ağında dijital altın. 

Bazı insanlar MicroStrategy’nin yazılım işini bırakıp bırakmadığını merak ediyor. Şirket şimdi ise, bir tür Bitcoin ETF’sidir. CEO’ya göre iki stratejileri var ve bunlardan biri Bitcoin satın almak. “ MicroStrategy, Bitcoin satın almak için Hollanda müzayedesi yapan veya yeniden satın almayı paylaşan ilk şirket. Bitcoin satın almak için dönüştürülebilir bir borç teklifi sunan ilk şirketiz. Geçen hafta, Bitcoin satın almak için üst düzey teminatlı borç teklifi yapan ilk şirket olduk. ” 

Saylor, yeni fonları “ Bitcoin satın almak, borcu emekli etmek veya genel kurumsal amaçlar için ” kullanacaklarını açıkladı. MicroStrategy, tüm seçeneklerinin açık olmasını istiyor.

MicroStrategy Hissedarları Ne Düşünüyor?

Yatırımcısının Bitcoin takıntısı hakkındaki görüşleri sorulduğunda Saylor, durumu bir kez daha netleştirdi. Bu yeni bölümden önce MicroStrategy’nin hissesi, hisse başına yaklaşık 120 dolardan işlem görüyordu. Kârlı bir şirkettiler, ancak bilançolarında nakit bir yükümlülüktü. Şekil değiştirdiler, hissedarlarının tabanını değiştirdiler ve “ kendimizi kurumsal yazılım satabilen ve Bitcoin alıp elinde tutabilen bir şirkete dönüştürdüler. ” 

Bu hamlenin sonuçlarına gelince, markalarının gücünün 100 kat arttığını tahmin ediyor. Son çeyrek, şirketin yazılım tarafının son 10 yılda sahip olduğu en iyi çeyrekti. Ana iş %10 arttı. Çalışanlar ve hissedarlar mutlu.

Michael Saylor Enflasyon Hakkında Ne Düşünüyor?

Son 12 aydır hepimiz enflasyonu bekliyorduk ” Saylor’a göre yatırımcılar Bitcoin’in %330, altının ise bu dönemde %7 yükseldiğini söylüyor. Bitcoin, altından 50 kat daha iyi performans gösteriyor. Bitcoin, Paul Tudor Jones gibi tahsislerini ikiye veya üçe katladığına inanıyor, “ Bitcoin elli kat daha iyi olduğu için tahsislerini on kat artırmamalarına şaşırdım .”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir