Microstrategy, 489 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı, Şirket Şimdi 100.000’den Fazla BTC Tutuyor

Bağımsız, halka açık iş zekası şirketi Microstrategy, Pazartesi günü yaklaşık 489 milyon dolarlık nakit satın alma fiyatıyla 13.005 adet bitcoin satın aldığını duyurdu. Şirketin CEO’su Michael Saylor, Twitter’daki en son satın alma işlemini açıkladı ve şirketin şu anda bilançosunda 100.000’den fazla bitcoin var.

Michael Saylor’un firması Microstrategy şu anda yaklaşık 2.741 milyar dolara satın aldığı yaklaşık 105.085 bitcoin’e sahip. Satın alma ortalamasını kullanarak, tüm bitcoinlerin masrafları dahil ortalama bitcoin adeti 26.080$ maliyetle sağlanmış oluyor.

Her zamanki gibi, Microstrategy CEO’su Michael Saylor, 1,2 milyon Twitter takipçisine satın alma hakkında bir tweet attı. Saylor Pazartesi sabahı, “21.06.2018 itibariyle ~105,085 #hodl” dedi.

Microstrategy’nin bitcoin satın alma duyurusundan herkes etkilenmedi ve Peter Schiff gibi birkaç kişi küçümseyici yorumlar yaptı. Schiff, Pazartesi günü Saylor’un tweet’ine “Bütün Bitcoin’i zaten satın almış olmanız ve fiyatın düşmeye devam etmesi oldukça aşağı yönlü” dedi.

Schiff , bitcoin’in fiyatı düşmeye başladığından bir gün önce “Elon Musk, Michael Saylor, Barry Silbert ve diğer tüm bitcoin elitleri ve finansal medyadaki arkadaşları son altı ayı perakende ve kurumsal yatırımcıları değersiz varlıklarını satın almaya ikna etmemiş olsaydı, bitcoin fiyatının bugün nerede olacağını düşünün. ” dedi.

Northman Trader’dan Sven Henrich de Saylor’un duyurusuna yanıt verdi. “İddiayı anlayın. Yine de soru: Hem fiyat ortalaması hem de kullanılan kaldıraç yükselirken, bitcoin ortalama tutma fiyatının altına düşerse risk profili/sonucu ne olur?” Henrich, Microstrategy CEO’suna sordu.

Biri Henrich’e Saylor’un seçiminin iyi bir bahis olup olmadığını sorduğunda, Northman Trader daha fazla yorum yaptı . “Yanlış olduğunu söylemiyorum,” diye yanıtladı Henrich. “Fiyat ortalama elde tutma fiyatının altına düşerse risk profilinin ne olduğunu sormak yeterli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir