Morgan Creek Capital CEO’su Bitcoin’in 5 Yıl İçinde 250 Bin Dolara Çıkabileceğini Tahmin Ediyor

Büyük kurumsallar uzun seneler finans piyasasındaki tecrübelerine dayanarak Bitcoin market büyüklüğünü ve fiyat tahminini açıklıyorlar. Örneğin Amerika merkezli dev yatırım bankası olan JP MORGAN Bitcoin fiyatı tahmini 130.000 Amerika Doları civarıydı, yine aynı şekilde bu yıl içinde Citi Bank’a göre tahmin 2021 sonunda 300.000 dolar olmasıydı.
Morgan Creek Capital Management kurucusu ve CEO’su, Bitcoin’in bir sonraki piyasa döngüsünün, piyasa değeri ve 200.000 $ ‘dan fazla alım satım yolu ile varlığın rakibini altın görebileceğine inanıyor.


Mark Yusko, 9 Mayıs’ta CNBC’nin Trading Nation’da görünürken, Bitcoin’in hızlı büyümesini FAANG şirketlerinin – Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google’daki büyümesiyle karşılaştırdı.
“Bu bir ağ ve ağlar katlanarak büyüyor. Bu, trilyon dolar değerinde tarihteki en hızlı büyüyen ağ oluyor hangisine baktığınıza bağlı şekilde 15 ila 20 yıl süren FAANG’ların hemen arkasından. “
Yusko’nun fiyat tahmini, Bitcoin’in altına “parasal değer” ile rakip olacağı varsayımına dayanıyor – bir ülkenin para birimi ya da fiatının direk olarak altınla bağlantılı bir değere sahibi olduğu altın standardından türetilen bir kavram. “Altının parasal değeri 4 trilyon dolarsa, dijital altın bu toplama kadar hareket etmelidir” dedi.Bitcoin’in yaklaşık 59.000 $ ‘a el değiştirmesi ve yaklaşık 1.1 trilyon $’ a yükselmesi ile Bitcoin’in gelecekte en az 235.000 $ karşılığında işlem yapabileceğini öne sürüyor.


Yatırım yöneticisi, Bitcoin’in değer interneti için temel katman sözleşmesi haline geleceğini, Bitcoin’i İletim Kontrol Protokolü / İnternet Protokolü ya da TCP / IP’ye benzeterek bilgisayarların web üzerinden bağlanmasına ve veri paylaşmasına izin veren standart sözleşme olacağını tahmin etti.Ethereum, Litecoin ve Dogecoin gibi son birkaç günde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan diğer sözleşmeler ya da kripto varlıklar sorulduğunda, daha fazlası için yer olduğunu söyledi. Ancak, DOGE hayranı olmayan Yusko şunları ekledi:
“Binlerce coin var ve DOGE bu kategoride gerçekten işe yaramaz, bunlar yalnızca altta yatan bir değeri ya da kullanım durumu olmayan yararlı tokenlerdir ve sonunda yok olurlar.”


Yazı yazılırken, Bitcoin bugün 59000$ ‘dan işlem görüyordu , Ethereum 4.100 $’ ın üstünde tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi , fakat DOGE , Saturday Night Live şovunda Elon Musk Dogecoin ile alakalı söylediklerinden sonra sert bir düşüş yaşadı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir