NatWest, Kripto Borsalarına Yapılan Transferleri Sınırladı

İngiltere’nin en büyük ticari bankalarından biri olan Natwest, müşterilerin kripto para borsalarına günde ne kadar para aktarabileceğine sınırlama getirdi.

NatWest, perakende müşterileri tarafından kripto para birimi borsalarında yapılan işlemlere günlük bir sınır koydu. Reuters Salı günü bildirdiğine göre karar, kripto para birimini içeren dolandırıcılık ve dolandırıcılıklardaki artış nedeniyle bankanın ardından alındı .

Bir NatWest sözcüsü çıkışa perakende müşterileri hedef alan kripto para birimini içeren endişe verici düzeyde dolandırıcılıklara tanık olduklarını söyledi.

Her gün işlem yapılabilecek maksimum fon limiti, belirli bir borsaya bağlı olarak değişir ve “tipik olarak binlerce sterlindir”. Bir NatWest Twitter gönderisine göre, banka dolandırıcılıkla bağlantılı olduğu tespit edilen belirli tüccarlarla kripto para birimi işlemlerini de kısıtlıyor. Daha önce Mayıs ayında NatWest, popüler kripto para birimleri aracılığıyla yürütülen çeşitli dolandırıcılıklar hakkında bir uyarı yayınlamıştı . Bu tür olaylar, kripto varlık fiyatlarındaki oynaklığın ortasında Ekim 2020’den bu yana %1.000 arttı .

Kendi web sitesinde, banka açıklanır çeşitli borsalarında satın alınabilir Bitcoin veya Ethereum gibi gönderme varlıkları içine müşterileri kandırmak için kullanılabilecek çeşitli yöntemler.

NatWest tarafından uygulanan kısıtlamalar, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) düzenlenmemiş kripto para birimi ticaret platformları üzerindeki kontrolünü sıkılaştırdığı bir zamanda geliyor. Sadece birkaç gün önce, Birleşik Krallık düzenleyicisi Binance Markets Limited’in ülkede faaliyet göstermesini yasakladı. Yasak, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ülkeye yasal olarak kayıt olma başvurusunu geri çekmesinin ardından duyuruldu .

NatWest, kripto para birimlerine karşı olumsuz bir duruş sergileyen tek Birleşik Krallık bankası değil. Mayıs ayında, HSBC’nin CEO’su Neill Quinn , bankanın “bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e girmediğini” söyledi . Temsilci, fiyat oynaklığını bankanın isteksizliğinin ardındaki bir faktör olarak gösterdi.