Northern Data, Bitfield’ı Satın Alarak 33 Bin ASIC Madencisini Elde Edecek

Blockchain ve yüksek performanslı bilgi işlem firması Northern Data, Bitcoin madencisi Bitfield’ı satın alacağını duyurdu.

27 Eylül tarihli basın açıklamasına göre, tüm büyük hissedarlar, Bitfield girişiminin tamamı için yaklaşık 460 milyon dolar değerinde satılacak bağlayıcı bir satın alma anlaşması imzaladı. Northern Data, anlaşmaya göre Bitfield’da %86 ile %100 arasında bir özsermaye payı elde edecek.

Northern Data, şirketin 6.600 operasyonel ASIC madencisine anında erişim kazanmasıyla, satın alma yoluyla “önde gelen bir küresel Bitcoin madencilik şirketi” haline geldiğini iddia ediyor. 2022’nin ikinci çeyreğinin başında Kanada ve ABD’deki tesislerde 26.000 yeni madencinin daha görevlendirilmesi bekleniyor.

Northern Data AG’nin kurucusu ve CEO’su Aroosh Thillainathan, “Bu satın alma ile, mevcut üç işimize Bitcoin madenciliğini ekliyoruz. Bitcoin barındırma ve hizmetleri, Altcoin madenciliği ve Bulut Bilişim” dedi.

Norther Data Management, 2021’de gelirlerin yaklaşık 210 milyon ila 260 milyon dolar arasında olmasını bekliyor.

Bitcoin madenciliği zorluğu, yedi günlük ortalamaya göre 3 Temmuz’da bir yılın en düşük seviyesi olan 85 milyon TH/s’den 21 Eylül’de 140 milyon TH/s’ye yükseldi. Haziran başından beri en yüksek seviye. Bitcoin ağının toplam hash oranı bu yazı itibariyle 136 milyon. Çin’in Bitcoin madenciliğine yönelik ilk çöküşünden sonra, Çinli madencilerin ağdan ayrılmasıyla Bitcoin madenciliği zorluğu düştü, ancak hash oranındaki son tırmanış, madencilerin tekrar çevrimiçi olduklarını kanıtlıyor.