Novogratz’ın Güç Verdiği Firma, Kripto Fonlarına 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Cryptology Asset Group, önümüzdeki iki yıl içinde kripto girişim fonlarına 100 milyon dolar yatırım yapacak.

Cryptology, gelecek vaat eden blockchain şirketlerine yatırım yapmak için portföy fonlarıyla ortak olmak istediğini söylüyor. 

Firma 100 Milyon Dolarlık Yatırıma Hazırlanıyor 

Mike Novogratz ve Christian Angermayer tarafından ortaklaşa kurulan bir yatırım şirketi olan Cryptology Asset Group, kripto girişim fonlarını desteklemek için 100 milyon dolar ayırdı. 

Şirket, güncellemeyi Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında duyurdu ve fon portföyünü “ilk kez fonlanan ve yükselen yöneticilere” odaklanarak oluşturma isteklerini detaylandırdı. Angermayer dedi ki: 

“Kripto devriminin en başındayız ve bu çok yeni varlık sınıfında önde gelen küresel yatırımcılardan biri olmaya çalışıyoruz.” 

Kriptoloji halka açık olarak listelenmiştir ve perakende ve kurumsal yatırımcılara hisseleri aracılığıyla kripto para birimi alanına maruz kalma olanağı tanır. Yaklaşık 548 milyon dolarlık varlığa sahip olan Avrupa’nın en büyük halka açık kripto şirketidir. Portföyünde Block.one, Northern Data ve Iconic Funds gibi şirketler bulunmaktadır .

Birçok kişi tarafından kriptonun önde gelen evangelistlerinden biri olarak kabul edilen Novogratz, 2018 yılında Angermayer ile birlikte firmayı kurdu. Novogratz, BTC ve ETH gibi varlıklara olan güçlü inancıyla tanınan bir kripto milyarderi . Her iki varlığa da erkenden büyük bahisler yaptı ve sürekli olarak alan için önemli bir savunucu oldu. Ayrıca varlık yönetimi, ticaret ve kripto para birimlerine yatırım yapmayı da içeren bir firma olan Galaxy Digital’i yönetiyor. Yakın zamanda BitGo’yu 1,2 milyar dolara satın aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir