Old School Milyarderler Kriptoya Geliyor

Artan popülaritesinden kaynaklanan kripto para birimine akan para miktarı, piyasa değerinin 2 trilyon doların üzerinde eşi görülmemiş yüksekliklere ulaştığını gördü . Şimdi ise Amerikan yatırımcıları olan Carl Icahn ve Ray Dalio’nun son açıklamalarıyla kripto para birimi alanına giren eski bir para akışı var gibi görünüyor.

Bu milyarderlerin kripto para birimlerine dalmak için görünüşte yeni keşfedilen arzusu, daha önceki bazı kripto karşıtı duyguların geri alınmasına neden oldu ve bu da kesinlikle yeni gelen bir yatırım dalgasına işaret ediyor.

Milyarder yatırımcı Carl Icahn, kripto para birimine potansiyel bir yatırımı büyük ilgiyle izlediğini ima etti . Bloomberg ile yaptığı bir röportajda , yatırımının değerinin “bir milyar dolar, bir buçuk milyar dolar”a kadar çıkabileceğini belirtti.

Yatırım yapacağı projeyi açıklamasa da, işi bir bütün olarak incelemekte olduğunu ve “işe nasıl dahil olabileceğini görmek istediğini” belirtti.Daha önce, seri yatırımcı, Bitcoin ve kripto konusunda sadık bir eleştirmendi, ancak son yorumları şimdi onun kripto para birimi sahnesine dönüşen eski eleştirmenlerin artan listesine katıldığını görüyor. U dönüşünden önce Icahn, kripto para birimini 18. yüzyılın Mississippi kara balonuyla karşılaştırmıştı .

Benzer şekilde dünyanın en büyük hedge fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio da Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı . Utangaç bir şekilde miktarı açıklamaktan kaçınsa da, ifşa kesinlikle Cryptoverse’de heyecanı tetikledi.

Milyarder ayrıca “tahvil yerine Bitcoin sahibi olmayı” tercih edeceğini belirtti. Net değeri 20 milyar doların üzerinde olan Dalio’nun önemli yorumlarının, Cryptoverse boyunca önemli bir ağırlık taşıdığı ve spekülasyonu tetikleyeceği kesindir.

Eski Para, Yeni Kazançlar

Şu anda, kripto para biriminin toplam piyasa değeri 1.71 trilyon dolar seviyesinde olsa da, önceki seviyeler 2 trilyon dolarlık seviyenin oldukça üzerindeydi . Varlık fiyatlarını aşağı çeken büyük bir düşüş yaşadıktan sonra, kripto ekosistemi, piyasaya giren eski usul para akışının sağlayacağı çok ihtiyaç duyulan destekten gelişecekti.

Ray Dalio’ya göre , kripto para birimlerine geleneksel yatırım araçlarına göre artan ilgi , devlet üzerinde sahip oldukları kontrol eksikliği nedeniyle tehdit altında hissedebileceğinden, sektör üzerinde bir tür hükümet baskısı ile sonuçlanabilir .

Ray Dalio ve Paul Icahn, eski kripto para eleştirmenleri Mark Cuban, Michael Saylor ve Howard Marks gibi pozisyonlarından vazgeçen ve olumlu bir duruş benimseyenlerin arasına katılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir