Paul Tudor Jones Bitcoin Yatırım Tezini Tazeledi

Kıdemli fon yöneticisi Paul Tudor Jones, CNBC’ye enflasyonun ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri konusunda endişeleri olduğunu söyledi. Hisse senetleri ve tahviller üzerinde uygun korumalar olarak emtiaları ve Bitcoin’i önerdi. 

Paul Tudor Jones Bitcoin’i Destekliyor 

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin konusundaki duruşunu yineledi.

Bugün CNBC’ye konuşan Tudor Jones, ekonominin mevcut durumunun “çılgın” olduğunu söyledi ve enflasyonun etkisini tartıştı. Federal Rezerv’in yükselen fiyatlara “kayıtsızlık” muamelesi yapmasının “her enflasyon ticaretine yoğun bir şekilde bahis yapmak için yeşil bir ışık” olacağını söyledi. Fed’in 15-16 Haziran’da yapılması planlanan bir politika toplantısı var.

Ayrıca Bitcoin yatırım tezini ikiye katlayarak, “altında %5, Bitcoin’de %5, nakitte %5, emtiada %5” tuttuğunu ortaya koydu. Tecrübeli yatırımcı, kalan %80’i tahsis etmeden önce “Fed’in ne yapacağını bekleyip göreceğini” ekledi.

Jones, sınırlı arzını ve matematiksel kesinliğini överek “güvenilir, tutarlı, dürüst ve %100 kesin” olduğu için Bitcoin’i sevdiğini ekledi. Ayrıca  Bitcoin’i “savunma pozisyonu” ve “büyük bir çeşitlendirici” olarak nitelendirdi ve 1970’lerde altına benzeterek pandemi kaynaklı ekonomik krize ve o sırada dünya çapında hükümetlerin eşi görülmemiş niceliksel gevşemesine işaret etti. 

Fed, faiz oranlarını düşük tutarak ve ekonomiye yeni dolar pompalamak için hazine bonosu alımlarına devam ederek ekonomiye tam destek sağlayacağını belirtti. Fed’in uzun vadeli enflasyon hedefi %2’nin üzerinde ve ekonomi üzerinde sadece anlık etkiler öngörüyor. Ancak Tudor Jones, etkilerin geçici olmaktan başka bir şey olmayacağını düşünüyor ve Çarşamba günü işler değişmezse enflasyon korumalarına yükleneceğini söyledi. 

Paul Tudor Jones, 1987 Kara Pazartesi kazasını tahmin etmesiyle ünlü, Wall Street’in en ünlü piyasa uzmanlarından biridir. Yıllarca başarılı aramalardan sonra yaklaşık 7 milyar dolarlık bir servet biriktirdi. Mayıs 2020’de, geleneksel finans dünyasından Bitcoin’in değerini enflasyonist bir hedge olarak kabul eden ilk yüzlerden biriydi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir