Paypal 100’den Fazla Kripto Pozisyonunu İşe Alıcak

Ödeme devi Paypal, kripto para birimlerine olan talep arttıkça 100’den fazla kripto ile ilgili pozisyonu işe alıyor. Paypal’ın CEO’su kısa süre önce şirketin genişleme planlarını açıkladı ve “Kriptoda gördüğümüz ivmeden gerçekten memnun olmaya devam ediyoruz ve açıkçası buna artan işlevler ekliyoruz” dedi.

Paypal, şirket kripto hizmetlerini genişletmeye hazırlanırken kripto ile ilgili 100’den fazla pozisyon alıyor . Şirketin web sitesindeki iş ilanlarına göre, yazı yazılırken kripto para birimi ve blok zincir teknolojisi ile ilgili en az 102 iş ilanı var.

İşlerin çoğu ABD’de bulunurken, Paypal’ın çevrimiçi para transferi hizmeti Xoom için Tel Aviv, İsrail’de beş, İrlanda’da altı, Singapur’da bir, Hong Kong’da bir ve Guatemala City’de beş iş ilanı var.

ABD içinde 22 iş Kaliforniya’da; New York’ta 16; 13 Teksas’ta; Arizona’da 9; ve Illinois’de 8. Diğer birkaç eyalette, her birinde beşten az iş ilanı var.

Pozisyonlar, kripto mühendisliği yöneticilerinden, program yöneticilerine, strateji yöneticilerine ve blok zinciri AML analitik yöneticilerinden araştırmacılara, operasyon yöneticilerine, kripto soruşturma uzmanlarına, kripto vergi raporlama yöneticilerine ve kripto hukuk direktörlerine kadar uzanmaktadır.

Paypal CEO’su Dan Schulman özetlenen şirketin kazancı çağrı sırasında geçen hafta “süper app,” açık bankacılık entegrasyonu, UK genişlemesini ve üçüncü bölüm cüzdan transferleri başlatılması dahil olmak üzere bir dizi yollarla dev ödemeler onun kripto hizmetlerini genişletiyor.

CEO dedi ki:

Kriptoda gördüğümüz ivmeden gerçekten memnun olmaya devam ediyoruz ve açıkçası buna artan işlevler ekliyoruz.”

Şirket, ilk çeyrekte kripto hizmetinin “gerçekten harika sonuçlar” gösterdiğini söyledi. Nisan ayında Schulman, Paypal platformundaki kripto para birimlerine olan talebin başlangıçtaki beklentilerin “çoklu kat” olduğunu söyledi.

Paypal geçenlerde 100.000 $ olan haftalık kripto alım limitini ve tamamen yıllık sınırını kaldırdık. Bu, bir önceki haftalık limit olan 20.000$’dan beş kat ve yıllık 50.000$’lık satın alma limitinden önemli bir artıştı.

Yakın tarihli bir rapor, küresel kripto kullanıcılarının sayısının Haziran ayında 221 milyona ulaştığını gösteriyor. Sayı sadece dört ayda 100 milyondan 200 milyona yükseldi.