Ripple CEO’su, SEC Davası Çözülünce Halka Arz Edilebileceğini Söyledi

CEO Brad Garlinghouse’a göre Ripple, SEC davası çözüldükten sonra halka açılabilir. Bildirildiğine göre, bunun olma olasılığının “bir noktada çok yüksek” olduğunu açıkladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a Çarşamba günü Consensus 2021 konferansında Ripple’ın halka açık bir şirket olup olmayacağı soruldu. Olasılığın “bir noktada çok yüksek” olduğunu söyledi.

Garlinghouse, herhangi bir ilk halka arz (IPO) planlarının, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davasını çözene kadar beklemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, menkul kıymetler düzenleyicisinin, sonuçta Ripple’ın halka arzını onaylayan kişi olacağına dikkat çekti.

Bu, medyanın Ripple’ın potansiyel olarak halka açıldığını ilk bildirişi değildi. Geçen ay bir kazanç çağrısında, Ripple’ın en büyük dış hissedarlarından biri olan SBI Holdings’in CEO’su, Ripple’ın dava çözüldükten sonra halka açılmayı planladığını söyledi. SBI CEO’su Yoshitaka Kitao’nun şunları söylediği bildirildi : “Mevcut davadan sonra Ripple halka açılacak. CEO bunu yapmak istiyor.”

SEC iddia geçen yıl Aralık ayında Ripple Labs, Garlinghouse ve kurucularından Christian Larsen karşı dava açtı, XRP  1,3 milyar dolar kayıtsız menkul sunan oldu. Ripple, XRP tokeninin bir emtia olduğunu ve bu nedenle SEC’in kapsamına girmediğini savundu .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir