SEC Başkanı Bitcoin’in bir “Değer Deposu” olduğunu kabul etti ve diğer altcoinlerin çoğunu menkul kıymetler olarak sınıflandırıyor

Büyük devletlerin kripto birimlerini anlaması ve onları kabul etmesi bir hayli olumlu şekilde piyasaya yansıyabiliyor. Bununla beraber alışılmış finans firmaları ve kurumsal yatırımcılarında bu konuya olan ilgisi artıyor. Kriz döneminde en çok kazandıran ve diğer bir alternatifi olmayan bir sınıfta bulunuyor, bu nedenle yatırımcıların risk iştahı epey bir yukarda.

Cuma günü CNBC’de yayımlanan “Squawk Box” programında SEC başkanı Gary Gensler, Bitcoin’in aşırı volatil yapısına rağmen varlık deposu olduğunu ve menkul kıymet olduğunu itiraf etti
Yeni atanan Gensler pek çok kripto biriminin de varlık deposu olabileceğini belirtti ve şunlarıda ekledi:
“Bir şeyin menkul kıymet olduğu ölçüde, SEC’in çok fazla yetkisi vardır. Ve pek çok kripto token – şu anda onlara kripto para birimi demeyeceğim – gerçekten de menkul kıymetler.”


SEC’in yeni başkanı Gensler ile, kripto topluluğu bir süredir portföyünü MIT’de blockchain teknolojisi ve dijital varlık eğitmeni olarak değerlendirdi. Ancak 2018’de, Ethereum ve Ripple’ın XRP’sinin hem kayıtsız bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir