Senatör Ted Cruz: Teksas, Boşa Harcanan Doğal Gazı Bitcoin Madenciliği İle Değerlendirmeli

ABD Senatörü Ted Cruz, ABD’nin Bitcoin madenciliği yapmak için doğal gaz kullanması gerektiğine inanıyor.

8 Ekim Texas Blockchain Zirvesi sırasında konuşan Senatör Cruz, Bitcoin madenciliğinin petrol ve gaz çıkarımı yoluyla üretilen enerjiyi yakmak yerine paraya dönüştürmek için kullanılabileceğini iddia ederek, bitcoin madenciliğinde doğalgaz kullanılması gerektiğini söyledi.

Coin Metrics’in kurucusu Nic Carter’ın sosyal medyada paylaştığı konuşmanın dökümüne göre Cruz, ülkede yakılan doğalgazın yarısının şu anda Batı Teksas’ta yakıldığını kaydetti. “Doğal gazın normalde kullanıldığı şekilde kullanılabilecek bir yere taşınması için hiçbir iletim ekipmanı olmadığı için boşa harcanıyor” diye ekledi.

“Bitcoin madenciliği yapmak için bu gücü kullanın. Bunun güzelliğinin bir kısmı, bunu yaptığınız anda çevreye muazzam bir şekilde yardımcı oluyorsunuz çünkü doğal gazı yakmak yerine onu verimli bir şekilde kullanıyorsunuz.”

Cruz, ani bir elektrik kesintisi veya kesintisi durumunda enerjinin hemen şebekeye geri döndürülebileceğini belirterek, Bitcoin madenciliğinin dalgalanan enerji arzına yanıt olarak refleks olarak harekete geçirilebileceğini vurguladı.

“Beş yıl içinde, Bitcoin madenciliğinin şebekenin esnekliğini güçlendirmede ve sertleştirmede önemli bir rol oynadığı önemli ölçüde farklı bir arazi görmeyi bekliyorum” diye ekledi.

Cruz, Bitcoin’in dünya genelinde kullanılmayan enerjiyi yakalamak için kullanılabileceğini kaydetti ve şunları savundu: Bu enerjiyi kullanmak mümkün.”

“Bitcoin madenciliğinin güzelliği, eğer internete bağlanabiliyorsanız, bu enerjiyi kullanabilir ve bu yenilenebilir kaynaklardan başka türlü imkansız olacak şekilde değer elde edebilirsiniz.”

Cruz, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerjiyi yakalamak için verimli bir yol sunabileceğine inanmakta yalnız değil, El Salvador yakın zamanda yenilenebilir kaynaklarla desteklenen devlet destekli bir Bitcoin madenciliği projesi için planlarını açıklıyor.

Bitcoin madenciliği, Çin’in Mayıs ayında endüstriyel Bitcoin madencilik firmalarına yönelik baskısını takiben Teksas eyaleti için kilit bir endüstri haline geldi.

Birçok madenci ucuz ve bol yenilenebilir kaynakları için Teksas’a dönerken, diğerleri ucuz yeşil elektriğe erişmek için Kazakistan, Norveç ve Kanada’ya baktı.