Sinema Operatörü AMC, 2022 Yılına Kadar BTC’yi Kabul Etmeyi Planlıyor

Amerikan sinema operatörü AMC Entertainment, 2022 yılına kadar sinema biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi hedefliyor.

AMC başkanı ve CEO’su Adam Aron, 9 Ağustos’ta şirketin aynı gün açıklanan ikinci çeyrek sonuçlarıyla ilgili bir konferans görüşmesi sırasında, sinema zincirinin 2021’in sonuna kadar çevrimiçi sinema biletleri için BTC ödemelerini kabul etmek için altyapıya hazır hale getirmeyi planladığını açıkladı.

AMC’nin Bitcoin’i kabul etme planıyla ilgili ayrıntılar yetersiz olsa da Aron, firmanın müşterilerinden kripto ile sinema bileti satın almak için güçlü talep bildirdi.

AMC’nin 2. Çeyrek sonuçları , geçen yıla göre önemli gelişmeler gösterdi ve 2020’nin ikinci çeyreğinin 18.9 milyon dolarlık gelirine kıyasla 444 milyon dolar gelir bildirdi. Net zararlar da yıldan yıla 561 milyon $ veya hisse başına 5,38 $’dan 349 milyon $’a veya hisse başına 0,71 $’a geriledi.

AMC, BTC ödemelerini benimsemenin yanı sıra bu yıl ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da bir düzineden fazla yer açmayı planladığını duyurdu.

Başkan ayrıca, Centricus’un blok zinciri teknoloji firması Arqit’i satın almasından bir hafta önce, 6 Mayıs’ta Centricus Acquisition Corp. yönetim kuruluna seçildikten sonra kripto varlıkları ilk öğrendiğine dair olası olmayan iddiada bulundu.

AMC’nin etkileyici ikinci çeyrek sonuçları, sinema işletmecisinin küresel koronavirüs pandemisi yayıldıkça mekanları kapatmak zorunda kalmasıyla birlikte şirketin iflasa mahkum görünmesinden sadece bir yıl sonra geldi .

Salgının ortasında, kötü şöhretli Reddit tabanlı pump-n-dump grubu Wallstreetbets, Ocak ayında hisselerinde %900’lük bir kazanç sağlamak için AMC’nin hisselerinde birleşti. TradingView verilerine göre, AMC hisse senedinin fiyatı kadar 1.200% yılbaşından tarihinden sonra toplanma bu yazı olarak kabaca $ 2.60 için 34 $ dan.