Square, Bitcoin Donanım Cüzdanı Başlatmayı Planlıyor

Şirketin CEO’su Jack Dorsey’in 4 haziranda attığı bir tweetine göre Square, bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmayı planlıyor.

Dorsey, şirketin gözetimsiz bir cüzdan oluşturmayı hedeflediğini belirtti. Bu, kullanıcıların cüzdan anahtarları ve kriptoları üzerinde tam kontrole sahip olacağı anlamına gelirken, şimdi Square ve diğer birçok uygulama, kullanıcıları adına kripto tutuyor. Ayrıca, bu velayet modelinin “ya hep ya hiç olmak zorunda olmadığını” ve Square’in velayet dışı bir tasarımı, kullanımı ve mobil cihazlarda kurulumu kolay bir tasarımla dengeleyeceğini belirtti.

Ürünün Square’in ödeme uygulaması (Cash App) ile entegre olacağını ve bu entegrasyonun isteğe bağlı olacağını da sözlerine ekledi. Ayrıca güvenlik özelliklerini, fon kurtarma prosedürlerini ve daha hızlı işlemler için katman 2 ağlarıyla entegrasyonu tartıştı.

Dorsey, Square donanım lideri Jesse Dorogusker ile projeyi toplulukla tartışacaklarını ve gelecekte proje için bir Github sayfasının kurulabileceğini belirterek sözlerini tamamladı .

Square, Bitcoin’e Çok Güveniyor

Bu, Square’in Bitcoin ile ilgili tek çabasından çok uzak. Ödeme şirketi, Bitcoin’i ilk olarak 2018’de Nakit Uygulamasına ekledi.

2019’da Bitcoin gelişimini finanse eden Square Crypto’yu kurmaya devam etti. Square ayrıca satın alma sırasında 220 milyon dolarlık tekrarlayan Bitcoin yatırımları yaptı ve ayrıca yeşil Bitcoin madenciliği yapan şirketlere fon sağlıyor.

Square, 2021 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin satışlarından yaklaşık 3,5 milyar dolar gelir elde etti ve toplam gelirinin yarısından fazlasını oluşturdu.

Dorsey’in daha iyi bilinen şirketi Twitter, kripto para birimine önemli bir şekilde geçmedi, bu da bugünkü haberlerin popüler sosyal medya platformunu etkilemesi pek olası değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir